"Zveřejněné příspěvky v komentářích nemusejí být shodné s mými názory".

Parkovaní v centru part II

25. ledna 2008 v 14:20 | Harry |  Zpoplatněný systém parkování
Tak mi článek o parkování , který byl mým prvním počinem na tomto blogu ,vyšel také v Nástupu. Potěšilo mě, že se mi ozvalo pár známých kteří vesměs s mým názorem souhlasí. Bylo by však potřeba se spojit a postavit se proti zlovůli místní radnice. A že se radnice rozhodla škodit ještě více a že řeči v letáku a potažmo i v denním tisku nejsou nic než kecy dokazuje to, že dnes začali technické služby osazovat značky v centru města. A že radnici nejde o nic jiného , než znepříjemnit lidem život dokazuje jeden příklad za všechny. Ulice Marie Kunětiské , malá, slepá ulice ze Školní. Mohlo zde v zadní část parkovat cca 10 vozidel auta, směrem ke Školní (vedle SEA) pak 3- 4 vozidla a pár parkovacích míst měli v zadním traktu domů i obyvatele ulice Vršovců. A zrovna tato ulička byla zahrnuta do systému parkování. A to následovně: Do zadní části uličky byla osazena značka placeného parkoviště a do přední části a odbočce vedoucí k zadním traktům domů ve Vršovců ulici ,umístěna značka zákaz zastavení.. Takže zůstalo cca 10 placených parkovacích míst a dalších minimálně 3 až 6 míst bylo zllikvidováno. A to je dost výmluvný příklad, jak si radní v čele s Řápkovou představují "zvýšení" počtu parkovacích míst a tento jeden příklad ukazuje, o co ve skutečnosti jde. Co Vy na to ?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lumír | E-mail | 31. ledna 2008 v 12:34 | Reagovat

Nás,kteří bydlíme v centru tahle vyhláška diskriminuje vůči ostatním občanům,kteří si mohou parkovat pod okny.Ten,nebo ti kteří to vymysleli zaslouží za tuhle zlodějnu a odrbávání slušných obyčejných lidí jen jedno:nevolte je,nevolte jejich strany,nejsou tu pro nás ale pro sebe a svoje kapsy.Ať vypadnou z radnice někam hodně daleko!

2 Žblambomírek | E-mail | Web | 31. ledna 2008 v 16:52 | Reagovat

Dobrý den;

upřímně řečeno, čekal jsem tu větší nával. Ale to třeba ještě přijde. I já patřím k lidem, co pamatují Mototechnu na staré Palacké, chodil jsem nakupovat do OD Labuť v Ruské a do knihovny poblíž dnešního Prioru. Pamatuji mimo jiné také železniční most přes Bezručovo údolí u Hory Svatého Šebestiána, který byl nápadně důsledně odstřelen a odklizen spolu s celou tratí (vytvořil jsem o celé trati vlastní stránky www.zeleznice.vanovi.net). Ale zpět ke zpoplatnění parkování v našem městě. Z mnoha diskutabilních nápadů naší radnice je ten "parkovací" nejubožejší. Ještě bych pochopil, kdyby se poplatek za parkování vybíral od těch, kteří zde nemají trvalé bydliště. Ale zpoplatnit tu bídu s parkováním v našem městě, to je skutečně mimořádně arogantní nápad. Myslím, že bychom od radnice očekávali spíš vyřešení zoufalého nedostatku parkovacích míst, než zavedení dalších poplatků - jako by jich nebylo poslední dobou i beztak dost. Nemám dojem, že by hospodaření města bylo v tak zoufalé situaci, abychom museli platit za tak samozřejmou věc, jako parkování vlastních osobních aut. Možná se časem dočkáme zpoplatnění průchodu přes náměstí nebo za vydýchaný vzduch? Nechci být pouhým kritikem - uznávám, že se v Chomutově za poslední roky mnohé podařilo. Mrzí mne však, že snad za každou větší akcí je nějaké ALE, které výsledný dojem zbytečně kazí. Namátkou mne těší, že máme nový obchvat, ALE nějak se zapomnělo na dva důležité nájezdy. Podobně starší akce křižování E7 a E13 nad zimním stadionem - také jen polovina nájezdů (asi nějaká místní móda). Jsem rád, že máme opravenu řadu ulic, ALE vadí mi jejich bezhlavé zužování, přehnané budování ostrůvků a nesmyslných kruháků (například ten excentrický na Písečné). V době trvalého houstnutí silničního provozu je to snad něčí truc (spíš naprostá neschopnost)? Je moc fajn, že leckde provoz řídí semafory, ALE proč musí zdržovat i v době slabého provozu (typicky ten nejnovější na Pražské u bývalé pekárny)? Krásná je nová cyklistická stezka v ose bývalé nákladní trati, ALE lampy veřejného osvětlení jsou od ní tak daleko, že osvětlují především trávník a stezka je zahalena do tmy. Těšíme se na důkladnou opravu ulice Kadaňská, ALE proč nebyl průběh opravy lépe naplánován, aby nezůstala uzavřena tak nepřiměřeně dlouho? A proč je dopravní značení v okolních ulicích naprosto zmatené, vzájemně si odporující? Proč nebyly u tak klíčové dopravní tepny lépe připraveny objízdné trasy, třebaže možností je dost? Opravdu se nešlo v těchto a spoustě dalších případech více zamyslet?

3 henry | E-mail | 31. ledna 2008 v 19:55 | Reagovat

Dobrý den,

i já bych se rád přidal se svým názorem k diskuzi na nové zpříjemnění všedního života občana města Chomutova - zpoplatnění parkování v centru města.

I já jsem chomutovský rodák a rovněž jsem se vždy považoval za patriota. Severní čechy i samotný Chomutov neměl , co se týče kvality bydlení, vždy nejlepší pověst. I přes to, že se v posledních letech kvalita bydlení v Chomutově znatelně zlepšila, zůstává i tak obyvatelům spoustu negativních jevů, se kterými se musíme všichni smiřovat ( devastace krajiny, velmi vysoká nezaměstnanost, kriminalita  atd.) To, že se nejedná pouze o subjektivní názor, potvrzuje "lakmusový papírek" kvality bydlení - ceny nemovitostí na trhu (v porovnání se zbytkem republiky).

I přes tyto faktory jsem své město vždy hájil a mám ho rád. O to více jsem zděšen přístupem dnešního vedení radnice (pardon - magistrátu) ke svým občanům. Vždy jsem si myslel, že posláním volených zástupců občanů jakéhokoliv města je snaha o co nejpříjemnější a nejkvalitnější bydlení v daném městě. "ZVĚRSTVO" v podobě zpoplatnění veškerých parkovacích ploch, bez jakékoliv diskuze s občany, je však projevem absolutní arogance moci. A schovávat toto rozhodnutí za rádoby ušlechtilá hesla (optimalizace, zkvalitnění, regulace) je obyčejná LEŽ. Uvedené opatření totiž nepřispěje

ke zkvalitnění parkování ve městě ani v nejmenším. Parkovacích míst tímto krokem nepřibude a aut samozřejmě neubude. Kuriozitou je pak vyžadování placení za parkování i na nejzapadlejších "pláccích" mezi zástavbou, mimo jakékoliv komunikace. Tyto plochy byly přímo projektovány a určeny pro parkování vozidel obyvatel přilehlých domů a jde o jedinou možnost, kde mohou tito obyvatelé parkovat svá auta. Jde tu jen a pouze opět o jakési další zdanění, majitelů automobilů. Parkování v uvedené oblasti totiž majitelům aut nedává jinou alternativu - a proto ZDANĚNÍ.

Toto nepochopitelné rozhodnutí magistrátu jde jednoznačně proti občanům města a nic pozitivního rozhodně přinést nemůže. Nebo že by se dnešní vedení rozhodlo zviditelnit Chomutov v médiích různými rekordy a prioritami? Jednu už

v dnešních dnech Chomutov získal - byl vyhlášen -NEJMÉNĚ BEZPEČNÝM MĚSTEM V ČR ! (dle oficiálních statistik kriminality). Proč nepřidat další kuriozitu (vedle PRAHY 1 - kde lze na rozdíl od Chomutova zpoplatnění centra snad pochopit). A občané, kterých se prozatím toto opatření netýká - neradujte se - dojde i na vás ! Dle slov samotných zástupců města se jedná nyní pouze o první (tzv. zkušební) etapu a bude následovat zpoplatnění parkování v dalších částech města vč. sídlišť. Slovo "zkušební" je zřejmě míněno tak, že je nutno zkusit, co všechno si dá ten obyčejný občan líbit. Co to bude příště? Poplatek za květiny v oknech? Poplatek za sezení na městských lavičkách?

Cítím potřebu se proti tomuto nehoráznému rozhodnutí ozvat a

vyzvat i další nespokojené obyvatele našeho města k reakci a společnému vyjádření nevole. Ozývejte se, pište petice, cokoliv !  Nejsme ovce!

Na závěr jedno staré latinské rčení: "QUI BONO?" "Kdo z toho má prospěch?" - Možná by stálo za pozornost : Jaké firmy a za jakých podmínek dostaly realizaci této "AKCE" na starost.

To, že je ve hře pěkných pár desítek milionů je pochopitelné (parkovací automaty a jejich osazení, výroba a instalace veškerých informačních tabulí a značek, výroba parkovacích karet atd. atd.)

4 Karel | E-mail | 1. února 2008 v 13:02 | Reagovat

Plně s vámi souhlasím a máte mou podporu.Ale je zde více kravin, které naši "chytří"radní v čele s Řápkovou vymysleli a poté odhlasovali.Příklad první-Kamencová příšera za příšerné peníze,která se nám Chomutovákům jeví jako absolutní kravina a nevkus.Příklad druhý-Platnost žákovských jízdenek za stejnou cenu,ale okleštěná o víkendy a následná reakce radních o vrácení do původní platnosti.Příklad třetí-Zpoplatnění parkovného,které přidělá starosti a vycucne nám peněženky více.Z toho plyne,že naši radní tu jsou pro nás občany Chomutova celkem na prd,protože tato rozhodnutí jsou proti nám všem Chomutovákům,kteří jsme na své město hrdi.Nikdy v minulosti se zde nedělo tolik prasáren proti nám všem,jako nyní.A proto se musíme bránit.Pan ing.Hartman má můj obdiv a úctu,protože ukázal osobní statečnost proti aroganci radnice.

5 Zikmund | 4. února 2008 v 15:51 | Reagovat

Chápu dobře Váš text, že v přední části a odbočce vedoucí k zadním traktům domů ve Vršovců, byla umístěna značka zákaz zastavení, čímž došlo k úbytku parkovacích míst? Ta auta co v tom úseku byla předtím odstavena ponechala průjezd 3 m pro každý směr jízdy jak uvádí zákon o provozu na pozmeních komunikacích? Pokud ANO, pak máte pravdu. Pokud NE, pak se není radnici co divit - pak bych radnici vyčetl jen to, že se duplicitně zabývala i osazením dopravní značky, když situaci už řeší zákon...

6 Pavel | E-mail | Web | 18. března 2008 v 10:56 | Reagovat

Souhlasím, nejsem sice rodilý chomutovák, ale nějaký pátek zde bydlím a i přes některé úspěchy radnice (kultura se pohla směrem vpřed) jsem s řešením parkováním ve městě zděšen. Radnice opravdu bez diskuze s občany zpoplatnila vše co mohla.  Za to, že mohu nakupovat v Prioru jsem "odměněn" poplatkem za parkování. Je to diskriminace vlastníků aut. Arogance namísto hledání řešení a naprosté pohrdání obyvateli tohoto města. Vyjadřuji všem, kteří se ozvali proti této nesmyslné vyhlášce, svou podporu.

7 John | E-mail | Web | 26. března 2012 v 14:13 | Reagovat

No a je to.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama