"Zveřejněné příspěvky v komentářích nemusejí být shodné s mými názory".

Proč jsem si založil tento blog

25. ledna 2008 v 16:57 | Harry |  Ostatní postřehy
Zdravím všechny, kdo se rozhodli navštívit tento můj blog. Proč jsem se rozhodl založit si tento blog ? Asi proto, že jsem se narodil v Chomutově . Je už to relativně dlouho, celých 50 let a tak už ledacos pamatuji. Vždy jsem byl a zůstávám patriot a vždy jsem byl na své rodné město patričně hrdý. Z dětských let si pamatuji jak vypadal starý Chomutov na konci padesátých let a v šedesátých letech, kdy se začínalo s bouráním staré zástavby. Ač je to pomalu k nevíře, vybavuji si ještě napříkad jak vypadala Palackého ulice, starou benzíku, městskou knihovnu, bufet naproti bývalému autobusovému nádraží, z věku už potom post pubertáního pamatuji například restauraci Beseda, Slávii, hotel Praha a další. Samozřejmě si vzpomínám na odstřely evangelického kostela nebo městských kasáren, bourání knihovny a celé čtvrti, kde dnes stojí obchodní dům. Pamatuji si také Kamencové jezero, kdy jeho voda byla průzračně čistá a kdy když se člověk škrábnul a skočil do vody, tak se takovéto malé zranění za okamžik zatáhlo. Pamatuji i poslední ročník, kdy Chomutov hrál první ligu v hokeji a v neposlední řadě i slavná vystoupení nejslavnější chomutovské beatové kapely, kterou byla Víčka.
Pamatuji si i krásné okolí Chomutova. Sady a louky v místech, kde dnes stojí sídlišní satelity. Na dnešní Kamennou jsme jakou kluci chodili hledat dobrodružství na tzv. Skalky a dívali se přes přivaděč do Karpašova Pole, kde je dnes sídliště Kamenný vrch, teritorium dnešního zooparku bývalo ideálním prostorem pro dětské hry, v zimě sáňkování v bývalém lesním divadle, v létě pro jízdu na kole na perfektní přírodní terénní dráze tzv. Červených kopečkách neboli Červenkách. Pamatuji si na doby, kdy ve dvě hodiny odpoledne bylo město plné zaměstanců VTŽ , kterým skončila směna a kráčeli do svých domovů Ruskou ulicí a přes náměstí. Jo, pamatuji toho dost a neříkám, že všechno v těch dobách bylo idilické, jak se možná jeví s odstupem času. Je nezvratnou pravdou, že z Chomutova se časem stalo moderní , i když panelové, město a jestli se nemýlím, tak sídliště Březenecká bylo z hlediska architektonického ve své době dost progresivním řešením ( i když ne úplně dokončeným). A je také pravdou, že na konci minulého století se hodně zapracovalo na rekonstrukci a zkrášlení historického jádra a středu města.
O to víc mě mrzí, když vidím a hlavně cítím, že kvalita života v mém městě upadá a stává se horší a horší. Je to subjektivní názor, ale zjistil jsem, že podobný má více mých známých . Vezměme si například život na sídlištích. Tam mimo jiné také bydlím. Když se tato stavěla, tak byla obydlována prakticky ještě před dokončením a tak chyběla občanská vybavenost, městská doprava byla víc než mizerná a tak jsme my, kdož jsme tam již bydleli, právem hudrovali. Ale časem všechno bylo. Od jeslí počínaje, přes školky, školy, obchody a služby až po tu hospodu konče. Pardon, tenkrát restauraci. A jak to vypadá dnes? Pár školek nám zbylo, něco málo škol také zbylo a potom už jenom bary, herny hospody a rozpadající se objekty, které jako magnet přitahují zloděle a jinou chátru. Sem tam nějaký ten obchod nebo večerka. Ale to že jich moc není, to bych obchodníkům a podnikatelům nezazlíval, ono se těžko konkuruje Globusu a ostatním marketům, kterých mále naopak přehršle. Mimo to nám zbyla přeplněná parkoviště, která v době výstavby nebyla dimenzovaná na počet aut, které dnes máme a v neposlední řadě přecpané kontejnery na odpad (ovšem zpoplatněný) včetně řádného bordelu kolem nich a potom už jenom kvantum fekálií od stále přibývajících psích miláčků. Jezero nám zohyzdila jakási nesmyslná příšera vybudovaná za hromadu peněz a centrum města ? Ani to přes všechnu snahu není úplně ideální. Stačí udělat pár kroků do čtvrti za školou Na Příkopech (Selská ulice, Sklepní a podobně). A tomu všemu "dáma" na radnici, která když začala ( i když jako nastrčená figurka, o čemž si cvrdlikají vrabci na všech chomutovských střechách) , tak se možná i starala, ale potom, co jí občané v senátorských volbách ukázali, co si o ní myslí, tak to vypadá, že nám to dá všem chomutovákům ještě párkrát sežrat.
A protože se mi právě to, jak se nám to žití v Chomutově zhoršuje , moc nelíbí, a protože se nemohu zbavit dojmu, že většina politiků (nejen v našem městě) myslí především na své kapsy a konta než na obecné blaho, tak proto jsem asi založil tento blog a když uvidím nebo budu vědět o něčem, co je špatně, tak to sem budu psát. Ale ještě raději bych se psal o tom, co je dobře. A budu rád, když mi pošlete nějaké svoje zkušenosti, poznatky a náměty, nebo i přímo nějaký ten článek nebo komentář.
Třeba to k ničemu bude do budoucna.
Harry
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ing. Vladimír Koten | 27. ledna 2008 v 11:23 | Reagovat

Opět musím s autorem souhlasit. Ač pocházím z nedalekého Jirkova od svých 25 let žiji v Chomutově a tak jsem také měl možnost pozorovat jeho vývoj. Ano, město za posledních několik let zkrásnělo, centrum města se svými historickými památkami se může s hrdostí postavit vedle Kadaně či Klášterce. Narozdíl od mého rodného Jirkova zde nedošlo k naprosto neomluvitelné devastaci centra. Důležité památky byly citlivě rekonstruovány a slouží obyvatelům Chomutova. Přesto však musím říci, že některá rozhodnutí městských radních v čele s paní starostkou, dnes primátorkou, jsou však více než diskutabilní, Dovolím si uvést několik z již realizovaných nebo připravovaných akcí, která považuji za více než diskutabilní. Takže - regenerace sídlišť za několik desítek miliónů korun, zoufale příšerná příšera na Kamencovém jezeře a plánovaná horo nebo vodo lezecká stěna tamtéž. Dále pak šílený projekt obchodního centra na Žižkově náměstí, který dokonale zabije vtipné a důmyslné umístění replik soch na nábřeží Chomutovky - tedy opět vyhozené miliony. A v neposlední řadě nesmyslný plán na další obchodní centrum v místě dnešního zimního stadionu, který místo aby zklidnil dopravu v centru města tak ji ještě zhorší, či dle mě nesmyslný parkovací dům za cca 200 mil Kč na Březenecké. Ví odpovědní pracovníci, kdo tam bude parkovat? Myslím, že některá rozhodnutí orgánů a lidí odpovědných za toto město, by chtěla více citlivého přístupu jak k občanům tohoto města tak k městu samotnému.

2 Věra Nechvátalová | E-mail | 31. ledna 2008 v 23:48 | Reagovat

Parkování ve středu města.

Též se chci vyjádřit k této situaci.Bydlím(od roku 1984) na Palackého zadní trakt za budovou PVT.Dne 30.1.2008 jsem se byla informovat jak to bude s parkováním a zakoupit si kartu,ale jaké bylo moje překvapení,když jsem se zeptala na informace.Opravdu jde o to,aby lidem vytáhli peníze z kapes,jelikož karty se prodávají,ale parkovací místo nemáte zajištěné sice můžete zaparkovat i v jiné určené ulici,ale prosím vás kde,když i ted přijedete a 1/2hod jezdíte dokola.No,ale člověk si řekne tak mám kartu tak snad někde zaparkuje.Ale přišla další rána vám kartu neprodáme vaše auto nemá shodnou adresu s trvalým pobytem.Takže já občan města Chomutova přijedu před svůj dům kde bydlím 24let třeba s nákupem a musím si jít zaplatit parkovací lístek 1hod 10KČ,protože jinou možnost nemám.Ale parkování máte od 19hod-7hod zdarma.Tak sláva tak do 19hod budem jezdit dokola a ráno homem zakoupit lístek třeba na celý den.Opravdu to je řešení parkování a vše pro občany Chomutova.A kdo si může takový luxus dovolit dát za den.120Kč A do ulice K.Světlé je zákaz vjezdu tak by zde měli parkovat pouze ti s trvalým pobytem.Takže já,která tu bydlím 24let zde parkovací kartu nedostanu,ale vietnamští prodejci zajisté,protože tu mají prodejny a i v současné době tu má každý několik aut.

3 Petra Hořínková | E-mail | Web | 8. dubna 2008 v 12:43 | Reagovat

Zdravím pana Hartmana... Krásný stránky, chválim... Budu stále navštěvovat. Mějte se krásně. Péťula.

P.S.: Když už jsem tady... co šipky ?

4 gabriela filipi | E-mail | 10. dubna 2008 v 13:22 | Reagovat

Dnes jsem se dostala na tyto stránky a uvítala jsem je. Konečně se někdo opřel do fantasmagorií a nesmyslných projektů, které se v našem městě provádějí.To, co se děje  a o čem se jenom šeptá, dostane se snad nakonec i k veřejnosti a nebudeme si muset myslet o našich občanech, že jsou jen stádem ovcí, kteří si nechají diktovat a s prominutím sr.. na hlavu. Vždyť přítelíčkování, úplatkářství a nesmysly vládnou tomuto městu jen díky tomu, kdo mu vládne. Stačí se podívat jen kolem sebe... a musí se každému slušnému člověku zvednout žaludek.

Proto, pane Hartmane, držím Vám palce a nenechte se odradit. Dav, který bude stát za Vámi určitě poroste a dá "Bůh", že to nebude dlouho trvat.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama