"Zveřejněné příspěvky v komentářích nemusejí být shodné s mými názory".

Zpoplatnění parkování - služba občanům nebo útok na peněženky

21. ledna 2008 v 10:51 | Harry |  Zpoplatněný systém parkování
Do svých poštovních schránek v centru města dostali občané i firmy tento týden leták od našeho magistrátu, ve kterém jim bylo sděleno, že od února letošního roku dojde k zpoplatnění parkování na území centra města Chomutova. Toto oznámení provází jednak mapa oblasti o kterou se jedná a hlavně optimistické vyjádření, jak toto opatření přispěje k zvýšení kapacity parkovacích míst. A právě tato věta mě významně irituje a velmi by mě zajímalo jak může administrativní poplatek přispět k zvýšení parkovacích míst.. Podíváme-li se na mapu uvedené oblasti, velice záhy zjistíme, že s výjimkou samotného náměstí, areálu sportovního hřiště a městského parku zabírá zbytek zpoplatněné oblasti převážně obytné čtvrti. . Parkování v těchto oblastech je stejně problematické jako na sídlištích . Prostě není kde zaparkovat.
Magistrát přijal administrativní opatření, které na tomto nic neřeší a navíc je toto opatření o to víc úřednické, že nemá vůbec žádnou připravenost ve smyslu, že před přijetím takovéhoto opatření by měla být vybudována záchytná parkoviště pro vozidla těch občanů, kteří nechtějí platit tyto nesmyslné poplatky a nebo na ně prostě nebudou mít. Nevím o žádné připravené odstavné ploše. Takže , protože občan nemá kde auto odstavit a bohužel auto se nedá vypustit jako míč, nebo strčit do tašky a vzít si ho domů, je tímto opatřením donucen zakoupit si jakousi rezidenční kartu, která sice praví, že může libovolně zaparkovat ve vyznačených oblastech, nicméně v reálu bude ve objíždět své bydliště a marně hledat volné místo. K čemu je potom takováto rezidenční karta? Odpověď je nasnadě. Aby toho nebylo na občana Chomutova málo, a zřejmě proto, aby si uvědomil, že Chomutov je statutární město, čili skoro velkoměsto, tak zřejmě i proto zvolili naši páni radní cenu skoro 3x vyšší, než je v Praze (Praha -Vinohrady, roční parkovací karta za 700,- Kč , (zdroj Internet http://www.praha3.cz/article.asp?id=6359). To je v oblasti ze zvýšenou sociální problematikou způsobenou vysokou nezaměstnaností skutečně bohulibé a vůči občanům vstřícné. A to zcela určitě nebude konečný stav, protože pro magistrát bude z hlediska naplnění své kasy určitě víc než zajímavé zavést tento systém i na sídlištích. A protože jak jsem uvedl výše, auta se jinde zaparkovat nedají, tak budeme platit a platit a hledat místo k parkovaní a hledat….
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ing. Vladimír Koten | 27. ledna 2008 v 11:03 | Reagovat

Přečetl jsem si článek o parkování v Nástupu a musím dát autorovi za pravdu. Změna parkování v centru města je nepřipravená a diletantská. Bez záchytných parkovišť, kde by mohly svá vozidla nechat zaměstnanci pracující v centru města, kteří nemohou spoléhat na přeplněnou a potřebám obyvatel Chomutova nepřízpůsobenou MHD, jde o nedomyšlený systém. Koneckonců, které z posledních rozhodnutích našich radních či zastupitelů je v poslední době domyšlené? Nezávidím obyvatelům centra města, kteří budou každý večer jako dosud objíždět své bydliště a hledat místo k zaparkování a v náprsní kapse je bude hřát parkovací karta. Vydaná vyhláška je taky krásná, když nárok na parkovací kartu mají pouze obyvatelé vlastnící vozidlo. Co když budu mít auto dlouhodobě půjčené od příbuzných? Nemám právo si kartu koupit!

A propo : zajímalo by mě, jak budou parkování řešit paní a páni radní a zastupitelé? Vždyť vyhláška se vztahuje i na ně a žádné vyjímky k dnešnímu dni neuvádí? Nebudou mít snad naší paní primátorkou tajně udělenou nějakou výjimku? Nebo se upraví vydaná vyhláška? Vždyť i v případě již existujícího parkování na náměstí si občas můžete všimnout jistých vozidel ...

2 Jarda | E-mail | 31. ledna 2008 v 14:42 | Reagovat

Bydlím v Cv od r.1979,takže jsem místní. Zpoplatnění parkování je jenom útok na naši peněženku,rozumím zpopl.náměstí a okolních parkovišť,ale zpoplatnit pomalu celé město,to je bezuzdný útok proti vlastním občanům města.Páni zastupitelé,to snad ani nemyslíte vážně,určitě si děláte legraci,jestli ne,jste loupežníci nejhrubšího kalibru a ne naši zastupitelé.Koho tedy zastupujete,když konáte vše proti svým spoluobčanům a svým voličům.

3 Joska | E-mail | 31. ledna 2008 v 16:25 | Reagovat

Ptám se jak je možné, že tento záměr s rozšířením zony placeného stání nebyl předložen k veřejné diskusi? Tak by se naši radní mohli dozvědět co si o tom občané, kteří je zvolili/těmto občanům bych chtěl tímto poděkovat/ o tomto záměru myslí. Asi jsme měli umožnit naší primátorce aby zasedala v senátu a neměla by na řešení parkování dostatek času a občané by tak nemuseli zbytečně platit za to co se nevyřešilo.

4 Petr | E-mail | 31. ledna 2008 v 17:34 | Reagovat

Pokud druhý krok radnice bude zlevnění MD,lze částečně souhlasit.Zatím se jedná o vytlačení lidí z centa,to se stana mrtvým městem.Zřejmě je i naplánovaná změna městského znaku.Bude na ní natažená dlaň a heslo "zaplať".

Vůbec nejsou bezplatná parkoviště pro ty,co dojíždí do Comutova za prací a z důvodů časových nemůžou,nebo nechtějí využívat MD,která je drahá.

5 Pavla | E-mail | 31. ledna 2008 v 23:12 | Reagovat

Je to absolutní nesmysl. Platíme za nic!!!!!!!! Je to nedomyšlené a nesmyslné - tedy jak pro koho, samozřejmě. Spoustu lidí s tím jen bude mít další starost a placení navíc a žádná výhoda, žádná služba z toho nekouká!!! Je to hodně sprostý.

6 Honza | E-mail | 4. února 2008 v 0:49 | Reagovat

Navrhuji: všem občanům města Chomutov změřit obsah plic a začít platit za spotřebu kyslíku. Což je stejná blbost jako platit za parkování před vlastním domem a bát se že vám ho někdo neukradne!

7 Jirka | E-mail | 4. února 2008 v 17:35 | Reagovat

Když pominu "legraci ze zoufalství", kteroužto bych komentoval tu "ohavnost" - tedy placené parkování ve městě (kromě centra, ale ne tak širokého), tak konstatuji, že to už souvisí se zločinem. Arogance radních nezná mezí. Do kdy? Já myslím, že to už dlouho trvat nemůže. Slušnost už asi není možná.

8 David | E-mail | 4. února 2008 v 18:37 | Reagovat

Zdravím. Nedá mi to nenapsat pár postřehů. Tento víkend jsem byl na návštěve u rodičů, kteří bydlí v ul. Palackého. Během těch dvou dnů jsem narazil na několik nesmyslností v tomhle vypečeném systému chomutovských radních.

Za prvé: Jedná se absolutní diktát ze strany radnice, buďto budeš platit za parkování, nebo budeš platit MP pokutu za to, že ignoruješ značky. Zvolil jsem druhou variantu, která se pro tentokrát obešla bez postihu od MP, protože se prý v únoru bude jednat pouze o domluvu. Toto řešení je pouze krátkodobé.

Za druhé: Jak již bylo řečeno, nikdo nám nezaručí jistotu volného místa v lokalitě kde bydlíme, proto se placení za rezidentskou kartu stává naprostým vyhazovámním peněz, protože za svoje peníze občan nedostává kvalitní služby.

Za třetí: Při návštěve, jako je můj případ a nutnosti použití auta po oba dva dny víkendu je blbost abych lítal mezi odstavným parkovištěm a bydlištěm. Musím tedy platit na místě pomocí automatu, ale systém je nastavený tak, že ve finále zaplatím za dva dny skoro tu samou částku jako za palivo na cestu autem z Č.Budějovic do Chomutova a zpět.

Za čtvrté: Nastavení zpoplatněných zón a zón s dovoleným parkováním bez polpatku, např část Školní ulice musel vymyslet dopravní expert kalibru nejvyššího, stejně asi jako  vybudované ostrůvky na kamenné a písečné. O víkendu se mi stalo, ža proti mě jela sanitka, jak je časé od kruháče směrem po školní a před průmyslovkou zatáčela k nemocnici. Ptám se proto dopravního experta kam mají uhnout auta v tomto případě, když proti mě jedou ostatní automobily a já jsem rád že se díky nedbale zaparkovaným autům vejdu do svého pruhu? Tento jev může eskalovat do podoby stojící dodávky v silnici, protože jinak dnes zásobovat prostě nejde. Dopravnímu expertovi nejspíš nedochází co způsobí povolením částečného podélného stání na chodníku- ještě podpořeného osvobozením od placení. O špatné přehlednosti a viditelnosti při vyjíždění z vedlejší ulice snad nemá v tomto případě snad ani cenu mluvit.

Za páté: V dnešní době je normální možnost zvolit si svojí variantu, ptám se proto, můžu si zvolit variantu volného bezplatného stání v blízkosti bydliště mých rodičů? Ano mohu, mohu zaclánět na Školní anebo, vystavit svůj vůz napospas všem živlům na Bethovenově ulici. Naše radní neomlouvá že se jedná o zkušební provoz a že doposud nejsou varianty parkování zadarmo realizovány. Pokud vůbec někdy realizovány budou.

Za šesté: Ve všech větších městech je běžně na značkách zobrazena zpoplatněná doba. Většinou od 6 do 18:00, Když vezmeme např. Č.Budějovice tak se tu platí ve všední den v okolí náměstí, potom se platí v Sobotu a to od 8:00 do 12:00 pak je parkování zcela zdrama a světe drž se, nebo spíš naši milí radní, v neděli je parkování zcela zdarma. Když si to přebereme z pohledu občana tak si Chomutovští radní hrají na post echt exkluzivního města, anebo chtějí z lidí, kteří je zvolili na jejich posty vyždímat poslední korunu.

Za sedmé: Malý postřeh nakonec. Nejmenovaný radní si parkuje svůj vůz na soukromém pozemku u majitele pivnice u Karla (Mostecká). Že by taky nesouhlasil s novým parkovacím systémem?

9 jugor | 10. října 2017 v 8:06 | Reagovat

závory a parkovací zábrany pro soukromé i komerční objekty-

https://www.probrany.cz/zavory-parkovaci-zabrany/

10 Toris | 29. října 2017 v 10:47 | Reagovat

Chcete doma vsadit na ty nejkvalitnější garážová vrata? Mrkněte sem:

http://www.plastikov.cz/garazova-vrata/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama