"Zveřejněné příspěvky v komentářích nemusejí být shodné s mými názory".

Parkování - kudy dál ?

4. února 2008 v 21:11 | Harry |  Zpoplatněný systém parkování
Děkuji všem, kteří našli odvahu a napsali své komentáře na tento blog. Jak se pozastavuje nick Žblambomírek , čekal na tomto blogu větší nával. Přiznám se, že já také, zvláště pak potom, co jsem zjistit, že se radnici povedlo obyvatele Chomutova víc než naštvat. Hodilo by se použít asi peprnější slovo, které si každý domyslí, ale nechci dát případně žádnou záminku k napadnutí těchto stránek. Je samozřejmé i to, že přesto že odkaz otisk týdeník Nástup , ne všichni o tomto blogu vědí, spousta našich spoluobčanů nepožívá internet nebo o těchto stránkách neví a bohužel vím i o pár lidech, kteří si tento blog přečetli, ale přiznali, že se bojí přidat svůj komentář. Jo, až tak daleko došla demokracie v našem městě. Prosím proto Vás všechny, kteří jste přispěli na tento blog, aby jste o tomto řekli svým známým, přátelům a kamarádům o kterých víte, že jim situace v našem městě není lhostejná. A pro ty, kteří nechtějí , aby byl jejich názor z jakýchkoliv důvodů zveřejňován na tomto webu, ale rádi by mi sdělili svůj názor, využijte klidně e-mailu a piště na harrypc@volny.cz
Co však dále s paskvilem , který vyprodukovala naše radnice ? CENZUROVÁNO, NAHRAZUJI SLOVEM PRIMÁTORKA sice v tisku vyhlásila, že proběhne zkušební provoz a bude provedeno vyhodnocení . Co však lze hodnotit na paskvilu ? Mohlo vy se jít na další veřejné městské zasedání. Ale k čemu ? Je situované do nejmenší zasedačky, která snad ve městě je, ozvučení je prachbídné, hodně místa zabere městská polici, aby ochránila "Vaší Ivanu" před spokojenými občany …Další možností , o které se někteří z Vás zmiňují, je sepsat petici. V tom by asi problém být neměl. Aby měla tato petice nějakou váhu, muselo by jí podepsat hodně občanů. Otázkou je, jestli někoho z vedení města zajímá názor občanů. Po výsledku senátorských voleb bych si tipnul, že asi moc ne. A když už sbírat podpisy, tak proč ne rovnou pro místní referendum ? To lze vyhlásit a provádění místního referenda upravuje zákon č. 22/2004 Sb. Vyhlásit ho může zastupitelstvo ( tak to bych chtěl v současné výbušné situaci vidět, jak by se k tomu zastupitelé měli J) nebo může být vyhlášeno na základě návrhu přípravného výboru. Otázky pro referendum v tomto případě navrhuje právě přípravný výbor a myslím si, že v kauze parkovacího systému by asi neměla být formulace otázek nikterak složitá. Stačilo by "Občané chcete tento systém ANO -NE" A mohlo by být "vymalováno" . Co je však potřeba udělat. Založit přípravný výbor a určit zmocněnce. To vy asi nebyl ten největší problém. Problém je v tom, aby se radnice (magistrát) musela tímto návrhem zabývat, tak musí být podpořeno podpisy 10% obyvatel našeho města. A to je v současné době cca 8500 podpisů. A nejen podpisů, musí být uvedena i adresa. A všichni víme, jak to u nás v Čechách a na Moravě bohužel chodí. Všichni nadávají a lají, ale jen tak potajmu, u piva nebo bokem, ale v okamžiku, kdy má jedinec vyjádřit veřejně, tak jaksi odvaha mizí. Přesto přes všechno by mě docela zajímalo, jestli by jste se pro uskutečnění referenda podepsali ? Pokud bude vůle ze strany občanů není problémem sestavit přípravný výbor a technicky zajistit sběr podpisů. Napište, buď komentář nebo mail a hlavně se vyjádřete prosím v anketě k tomuto článku.
Děkuji,
Svůj Harry
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Podepíšete se pod návrh na vypsání místního referenda o systému parkování ?

ANO 88.9% (32)
NE 11.1% (4)

Komentáře

1 Prokky | E-mail | 5. února 2008 v 10:25 | Reagovat

Dobrý den.

Nedivme se, že se lidé bojí veřejně prezentovat. Bohužel se vrátila doba, kdy cokoliv říci je o ústa.

Jsem z těch, které se vyjadřují nahlas a nestydí se za své názory...a zároveň jsem i z těch, kteří na to  doplatili.V měm případě se jedná o dobu nedávnou. Přesto jdu do toho.

Nejedná se totiž jen o právě kritizované parkování, jde o víc. Jde o mocenskost, která přišla mílovými kroky z Prahy až na naší radnici.( Pozn. ke slovu radnice - vím, že se jedná o magistrát, ale slovo radnice ve mně evokuje Kocourkov) Takže pokračuji.

Mám dojem, že na radnici sedí jen paní primátorka se svými kývači, a zřejmě nejen z ODS. Je na radnici vůbec ještě opozice ? A pokud ano, proč o ní neslyšíme nebo nečteme ? Zvláštní je, že ani KSČM nikde neprezentuje své protinázory na rozhodnutí radnice. Všimli jste si toho také ? S hrůzou sleduji, že do komunální politiky se vstupuje jako na odrazový můstek k politice regionální a vyšší, a že politika již slouží jen a jen k vysokým výdělkům, přivýdělkům v různých dozorčích radách a jiných postech i všech příbuzných a přátel. Myslím, že je čas nejen na vyřešení "parkovací svévole" naší radnice, ale i na vyřešení svévole v celé naší republice.Se mnou můžete počítat.

A můžeme začít např. s tím, žeč budeme požadovat vysvětlení proč má radnice prázdnou kasu, jak dopadla kauza s proplácením fiktivních faktur atd. Vždyť jsou to naše peníze, peníze z našich daní.

2 Roman Vik | E-mail | 5. února 2008 v 18:14 | Reagovat

Dobrý den,

já se za sebe jen divím, kdo a proč se bojí zveřejnit jméno. Snad si každý stojí za svým názorem. Chápal bych ještě ty, kteří pracují na magistrátu. Určitě pokud by se něco dělo, své jméno včetně adresy zveřejním. Jinak já se snažím na tento blog odkazovat co nejvíce lidí. Možná by náš problém v Chomutově vyřešila jen defenestrace.

3 henry | E-mail | 5. února 2008 v 22:07 | Reagovat

Dobrý den,

také nevidím ve zveřejnění svého jména a adresy v případě potřeby žádný problém. Doba ilegálních podzemních buněk je snad už za námi. Vedení na radnici jsme přece zvolili a pověřili my všichni. Názvy, kterými se označují přece mluví za vše - samospráva (od slova spravovat), zastupitelstvo (od slova zastupovat).

Snažím se rovněž na tento blog co nejvíce odkazovat a seznamovat s ním co nejvíce lidí. Nejdůležitější by ale bylo s ním seznámit všechny členy městské rady a zastupitele. Třeba by se s úžasem dozvěděli fascinující fakt, že občané města tu nežijí pouze ty 3 měsíce před volbami, ale i po nich. Existuje takový užitečný termín - SEBEREFLEXE. Ale to už se asi bohužel dostávám k jinému tématickému oboru. Tento blog není pro vyznavače SCI-FI.

4 Jan Hradský | E-mail | 16. února 2008 v 21:22 | Reagovat

Ahoj!Typická arogance moci doléhá na Chomutováky!Parkovací systém v centru považuji

za celkem pochopitelný,ale měl být(podle mého názoru) až po vybudování dostatečné kapacity záchytných parkovišť.Zavedení tohoto parkovacího systému na sídlištích považuji za úplný nesmysl.Je pravda,že na sídlištích je kritický nedostatek parkovacích míst,ale pro mnoho občanů je i poplatek minimální, velkým zásahem do jejich rozpočtu.Ti kdo nebudou mít na zaplacení-kde budou parkovat?Napadla mě stejná myšlenka jako Romana-defenestrace!

5 Bella | 5. prosince 2015 v 9:39 | Reagovat

Kvalitní parkovací zábrany:

http://www.probrany.cz/parkovaci-zabrany/

6 Kalikov | 16. října 2016 v 11:03 | Reagovat

Parkovací systémy Espas-

http://www.eurowin.cz/parkovaci-systemy/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama