"Zveřejněné příspěvky v komentářích nemusejí být shodné s mými názory".

Reakce na článek primátorky v Nástupu

28. února 2008 v 12:08 | Harry |  Arogance moci, magistrát atd.
Tak konečně CENZUROVÁNO , NAHRAZUJI SLOVEM PRIMÁTORKA zareagovala na jeden z mých článku. Ale nějak to tomu modrému ptáčku zpívá falešně. Tak jsem napsal zase já a poslal to do Nástupu. Snad to pan Skřipský otiskne.
Co je a není arogance moci.
I když primátorka ve svých novinách nedávno proklamovala, že raději diskutuje osobně něž přes tisk, přesto zareagovala a to je určitě dobře. Už proto, že ukázala další stránku politických hrátek a tou je demagogie. Všechny články, které jsem v poslední době napsal jsem vždy podepsal svým plným jménem, takže by mě určitě nevadilo, kdyby místa "názoru jednoho z čtenářů" uvedla mé jméno, ale o to až tak nejde. Ale jde o obsah. . Paní primátorko, ve svém příspěvku o jednání na radnici jsem se nevyjadřoval o tom, že by bylo arogantní, že jednáte s občany, že by bylo arogantní že pozvete občany na radnici, že by bylo arogantní, že se ohradíte proti urážkám (aprópo, až na ojedinělý výkřik z pléna na začátku jednání jsem žádnou urážku na Vaší adresu nezaznamenal), a že jste odešla z Vámi svolaného setkání, to jsem také nenazval arogancí moci, to jsem nazval netaktickým. Vy moc dobře víte, že arogancí moci jsem jednoznačně nazval to, že magistrát, kterému stojíte v čele, není ochoten do vyřešení problémů , POZASTAVIT vlastní vyhlášku . O to Vás občané na zasedání žádali, protože vyhláška přinesla řadu problémů, kterou nedokáže magistrát operativně a časově krátkém období vyřešit. Arogancí moci zcela určitě byla i reakce na to, že se jeden či dva občané zmínili o místním referendu a ukázali Vám tak, že nejste tak všemocní, jak si asi připadáte. To , že magistrát zlevnil cenu parkovacích karet a provedl další drobné úpravy nebylo systémovým řešením, to byla jenom reakce na akci, jenom reakce na to, že občané města, které řídíte se poprvé masivně ozvali. Co se týká poznámky o kopání, tak to jste mě docela rozesmála a hlavně jste se moc netrefila.. Na rozdíl od Vás nejsem a nikdy jsem nebyl členem žádné polické strany, nemám zájem o mocenské čachry a ani se k nikomu nepřidávám . Vy opět jenom mystifikujete čtenáře, když píšete, ne se nesnažím pochopit problematiku. Na setkání jsem veřejně a hodně nahlas proklamoval, že na téma systému parkování jsem diskutoval s Vaším náměstkem minimálně před třemi roky a dokonce jsem položil otázku, proč není pan náměstek na jednání přítomen. A zrovna tak jsem na tomto setkání řekl, že na připomínky zasílané pomocí elektronické pošty zrovna moc nereagujete. Ze zasedání je pořízen zvukový záznam. Přehrajte si ho, prosím. Ano, snažím se problematiku pochopit, ale zcela určitě nepochopím a nepřijmu argument typu, že zpoplatněné parkování mají všechna statutární města nebo že někde je parkování ještě dražší. To sice nejsou Vaše slova, ale slova Vašeho tajemníka a pokud píšete o přilévaní ohně do diskuze(?), tak takovéto argumentování je přilévání benzínu do ohně. Jsem rád, že jste připravena dále diskutovat, já jsem také připraven dál psát a zcela nepochybně i zajdu na další setkání s občany.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ing. Libor Vosáhlo | E-mail | 7. března 2008 v 22:52 | Reagovat

Dobrý den, rád bych připsal pár mých poznámek k danému problému.Chtěl bych podpořit pana Hartmana a myslím, že i další spoluobčany města Chomutova v požadavku na vyjasnění nové vyhlášky týkající se parkovacích zón a vše s tím spojené. Mám pár drobných dotazů, které by nám mohli zástupitelé města objasnit. Předvším by mě zajimalo, kdyby byla zveřejněná finanční situace celé této vyhlášky. Plánovaná kalkulace, výnos a náklady města. Obzvláště však rozdělit, kolik vydělají automaty, kolik jsou finanční náklady na automaty - nákup a provoz.To samozřejmě v porovnání s vybranými prostředky od lidí, které v dané zóně bydlí a pokud tedy chtějí parkovat před svým domem, musí platit. Ani to jim však nezaručí, že budou mít volné parkovací místo před svým domem. V článku v Chomutovských novinách jsem se dočetl, že toto je děláno pro nás občany Chomutova. Bohužel to takto nevnímám.Spíše naopak. Není mi jasné, proč například v Jirkově si lze předplatit parkovací místo a v Chomutově to možné není. Mám tím na mysli vyhrazené parkovací místo. Tak trochu cítím, že naše zastupitelstvo dělá vše pro to, aby odradili zájemce o bydlení v Chomutově, místo aby se snažilo  přilákat další obyvatele do našeho města, zvýšit počet obyvatel a poskytnout občanům další služby. Třeba zajistit vyšší bezpečnost v našem městě. To se i přímo dotýká právě parkování. Se zavedením poplatků se rozvířila i diskuze o kontrolách placení a nasazování botiček. Já osobně bych spíše uvítal aktivitu naší městské policie při kontrolách již zmiňované bezpečnosti a např. ochraně proti vykrádání aut ( obzvlášte na sídlištích je vykrádání aut, vykrádání benzínu z aut a to dosti nevybíravím způsobem, velice častým jevem, hovořím z vlastní bohužel pravidelné zkušenosti) namísto akivních kontrol platných parkovacích lístků. A věřím, že i spousty dalších spoluobčanů. Je velice častým pravidlem vidět policii kontrolovat pouze dopravní přestupky a nikoliv však aktivní ochranu nás občanů. Stále žiji v domnění, že tyto státní a městské organizace jsou hrazeny převážně z našich daní. Rád bych tedy viděl, že pracují pro nás občany a to tak, abychom to skutečně pozitivně vnímali. Zde píši své názory, byl bych však rád, kdyby se přidalo co nejvíce lidí a vyjádřili jsme své názory společně, jednoznačně a důrazně. Nenechat v tom jednotlivce, který se nebojí nastartovat živou, veřejnou debatu a snaží se problém řešit,  v řešení samotného, ale připojit se k němu a skutečně masivně vyjádřit své názory. A tím se zasadit o zlepšení dané situace. Jsme to my občané pro koho je zde naše zastupitelstvo, nikoliv my pro něj.  S pozdravem LV

2 Fridrich Jiří | E-mail | 10. března 2008 v 18:54 | Reagovat

Přesně tak:

Jsme to my občané pro koho je zde naše zastupitelstvo, nikoliv my pro něj.

Toto by mělo mít zastupitelstvo jako první zásadu ze všech.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama