"Zveřejněné příspěvky v komentářích nemusejí být shodné s mými názory".

Pár citátů a faktů

22. srpna 2015 v 2:06 | Harry

Nejdříve pár citátů…….

MUDr. Jiří Binter na svém facebooku :" Vedení radnice se asi definitivně zbláznilo. Asi z toho horka, jinak si to neumím vysvětlit. Nikoho normálního by přece nemohlo napadnout umístit noclehárnu pro bezdomovce (proslýchá se, že dokonce pro uprchlíky...) hned za plot nemocnice….."

e-chomutovsko.cz: "Zažil jsem tři starosty nebo primátory na radnici. Nováka, Řápkovou a Mareše, ale tohle by si nikdo z nich nedovolil," řekl lékař a bývalý radní Jiří Binter, který se postavil do čela lidí, kteří nechtějí být sousedy bezdomovců."

Chomutovsky denik :"Bývalý radní a lékař Jiří Binter inicioval sepsání petice, pod kterou se lidi v ordinacích v nemocnici na protest proti zřízení noclehárny v Kochově ulici podepisují."

Chomutovský deník - Binter 20.8.2015 reagovat

Se žádným záměrem. Město o objekt nežádalo, stát ho Chomutovu nabídnul zdarma - tak proč ne. Nápad udělat tam noclehárnu se objevil až později ale usekli jsme to hned v zárodku jako nesmysl. Dokonce za podpory pánů Hartmana, Kotena, paní Chábové atd. kteří vyskakovali jak čertíci ze škatulky koho mohla taková pitomost napadnout. O to je zajímavější jak teď otočili a tuhle "pitomost" sami navrhují.


A nyní pár faktů ……………
1)

Žadatel: ORIaMMSociální služby Chomutov, příspěvková organizace, Písečná 5030,Chomutov 430 04, IČ 46789944

Předmět: Bezúplatný převod pozemku, jehož součástí je stavba čp. 3957 (bytový dům) Kochova ulice

Důvod: poskytování sociální služby - noclehárna dle zákona o sociálních službách

Datum podání: 03.02.2014

Zveřejnění: nepodléhá zveřejnění

Sociální služby Chomutov, příspěvková organizace

Žádáme o bezúplatný převod objektu čp. 3957 Kochova ulice do majetku statutárního města Chomutova. Budova bude po převodu stavebně upravena pro účely poskytování sociální služby noclehárna dle zákona o sociálních službách. Potřebnost zřízení noclehárny pro cca 150 osob bez přístřeší. Noclehárna především v zimních měsících vyřeší nežádoucí pobyt těchto osob ve veřejných prostorách (dopravní prostředky, chodby obytných domů, obchodní domy, apod.) a předpokládá se, že jich asi 20 této služby bude průběžně využívat. Součástí noclehárny bude také hygienické zázemí, které je nezbytné především z hlediska prevence.
Noclehárnu bude zajišťovat subjekt, který je držitelem rozhodnutí o registraci k poskytování sociální služby. Provoz noclehárny bude celoroční, 24 hodin denně. Bezpečnost v okolí budovy bude zajištěna nepřetržitou službou odpovědného zaměstnance (sociální pracovník provozovatele). Režim příchodů a odchodů klientů je plánován tak, že zájemce bude osobně od vstupu do areálu doprovázen až do doby ukončení přenocování. Tím bude minimalizována možnost pohybu klientů po areálu. Okolí budovy bude monitorováno kamerovým systémem a dále bude zajištěno napojení na bezpečnostní složky. Provozní náklady noclehárny, které byly konzultovány s možným provozovatelem služby o.s. Klíč Most jsou ve výši 100-150 tis./rok. Investiční náklady na zprovoznění objektu (hrubý odhad provedený na základě osobní prohlídky objektu, bez konzultace s projektovou kanceláří) jsou 300-500 tis.

2) Jednání RM 1.9.2014 - (člen rady MUDr. Jiří Binter)

Zhodnocení:

Na základě žádosti příspěvkové organizace a shora uvedených skutečností doporučujeme schválit bezúplatný převod pozemku p.č. 3431/1 v k.ú. Chomutov I, jehož součástí je stavba čp. 3957 bytový dům. Ve smlouvě budou sjednány omezující podmínky na dobu 20 let od právních účinků vkladu. Bezúplatný převod byl v komisi pro nakládání s majetkem státu projednán se záměrem provozování noclehárny příspěvkovou organizací Sociální služby Chomutov. K tomuto účelu bude majetek bezúplatně převeden do vlastnictví statutárního města Chomutov a jeho následné zařazení do zřizovací listiny naší příspěvkové organizace by tedy neměl být z pohledu možného vymáhání sankcí problém.

Rada statutárního města Chomutova doporučuje ZSMCH :

s c h v á l i t

bezúplatný převod pozemku p.č. 3431/1 o výměře 198 m2 jehož součástí je stavba čp. 3957 - bytový dům v k.ú. Chomutov I z vlastnictví České republiky, příslušnost hospodařit s majetkem státu: Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových, Rašínovo nábřeží 390/42, Nové Město, 128 00 Praha IČ 69797111 do vlastnictví statutárního města Chomutova s omezujícími podmínkami na dobu 20 let od právních účinků vkladu do katastru nemovitostí .

3) Usnesení ZaMěst č. 075/14 z 15. 9. 2014

Prodej nemovitých věcí

Podnět č. 33 - Bezúplatný převod - čp. 3957 Kochova

Zastupitelstvo statutárního města Chomutova

schvaluje

bezúplatný převod pozemku p.č. 3431/1 o výměře 198 m2 jehož součástí je stavba čp. 3957 - bytový dům v k.ú. Chomutov I z vlastnictví České republiky, příslušnost hospodařit s majetkem státu: Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových, Rašínovo nábřeží 390/42, Nové Město, 128 00 Praha IČ 69797111 do vlastnictví statutárního města Chomutova s omezujícími podmínkami na dobu 20 let od právních účinků vkladu do katastru nemovitostí.


A jakpak hlasoval bývalý pan radní a současný iniciátor petice proti noclehárně pro 10 až 20 bezdomovců ?

15-09-2014 16:20

Přítomno,35

Nehlasoval,0

Ano,28

Ne,2

Zdržel se,5

1,Binter ,ODS,Ano

…. no, současné vedení radnice je možná ovlivněno panujícími vedry, ale čím byl ovlivněn pan doktor ? Nebo že by nečetl materiály ? Třikrát ? (sociální komise, rada města ,zastupitelstvo města). Či snad mu vadí, že noclehárna nebude pro 150 lidí jak on schválil, ale jenom pro 10-20 lidí bez přístřeší?
Takže Jirko, kdo se zbláznil ?
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Binter | 22. srpna 2015 v 9:09 | Reagovat

Hary, možná jsi se nezbláznil ale děláš to úmyslně..? Přečetl sis vůbec to co jsi napsal?
1. v žádosti Sociálních služeb je číslo 150 osob jako celkový počet osob bez přístřeší, ne jako kapacita noclehárny
2. a 3. ve schválených usneseních není ani zmínka o nějaké noclehárně, jenom jsme odsouhlasili skutečnost, že nám stát věnoval barák
Ještě nějaký problém?

2 Harry | 22. srpna 2015 v 11:09 | Reagovat

Ahoj,já problém nemám. Všechna přijatá usnesení se týkají původní žadosti o objekt pro zřízení noclehárny. Je to ve všech materiálech. Ty to viš,já to vím,všichni to vědí,tak proč mlžíš.Prostě jsi to prošvihl a teď se to snažíš zvrátit. To je pochopitelné a legální. Ale nezatahuj do svého boje mě a nelži, že záměr vybudovat noclehárnu je nápad současndé ko

3 Harry | 22. srpna 2015 v 11:12 | Reagovat

...že zřídit noclehárnu u nemocnice je nápad současné koalice...

4 Simona | 22. srpna 2015 v 11:28 | Reagovat

[1]:Pane doktore, zajímá mě, jako občana pár věcí. V roce 1998 jste vstoupil do politiky, byl jste zastupitel. Od roku 2006 do 2015 jste byl opět zastupitel a od 2010 do 2015 radní. Od 2010 předseda sociální komise. Pokaždé jako koaliční zastupitel, nikdy jste nebyl v opozici. Jste lékař. Prosím o odpověď na mé otázky. Co jste udělal za tu dobu pro chomutovskou nemocnici? Co jste udělal pro město. Myslím Vy jako MUDr. Jiří Binter - zastupitel, radní, předseda sociální komise. Dále cituji "Bezdomovci už teď lezou do nemocnice, kradou tam kabely, stává se že přijde sestra v noci na pokoj a v pokoji spí jakési páchnoucí individuum - prostě se přišel vyspat, že." Otázka : Copak jste od roku 1998 udělal pro to, aby k tomu co píšete nedocházelo? Dále cituji : "Nikoho normálního by přece nemohlo napadnout umístit noclehárnu pro bezdomovce (proslýchá se, že dokonce pro uprchlíky...) hned za plot nemocnice." Otázka : Kdopak to z Vašich partnerů vymyslel, že se tento objekt bude převeden za účelem : Nemovitá věc bude sloužit jako noclehárna dle zákona o sociálních službách,.....? A pokud se něco proslýchá??? - (že dokonce pro uprchlíky) Tak určitě máte ve svém mobilu čísla na současné zastupitele i radní. Musíte jim zavolat!!! Oni Vám určitě rádi na otázky odpoví.

5 Salám | 22. srpna 2015 v 14:53 | Reagovat

Ono nestačí, že Chomutovská nemocnice i sami lékaři mají po celé zemi katastrofální pověst, zázemí pro pacienty je shodné s ubytovnami velmi pochybné úrovně, lékaři jsou často arogantní (osobní zkušenost), personál přetěžovaný, ale nyní se pan MUDr. Binter prezentuje veřejně tak, aby lékařskou péči na Chomutovsku potopil na samé dno. Bohužel se již delší dobu stydím za to, že jsem Chomutovák a nyní mám další důvod otázku "Odkud jste"? přejít hlubokým mlčením. Že je politika špína ví snad každý, ale pane doktore, že až tak amatérská špína?

6 Radek | 22. srpna 2015 v 15:27 | Reagovat

Pro mě jako občana je důležité,že ted ta noclehárna má fungovat a zařizuje to PRO.Jste se zbláznili???Tohle radou neprojde.

7 Jenda | 22. srpna 2015 v 19:34 | Reagovat

[5]: vas komentar je trochu prehnany nemyslete si,ze v jinych mestech je to jinak. A vase odsouzeni dr. Bintera uz je naprosto nepochopitelne cim pane boze srazi lekarskou peci ke dnu,tim ze protestuje proti petici?? Co to ma s tim spolecneho?vy jste asi trosku logicky nedomyslenej clovek ne? Kdyby jste mel aspon desetinu znalosti dr. Bintera tak by jste byl rad. A jinak zadnou ubytovnu pro tyhle ozrali samozrejme u nemocnice taky nechci... staci ze tam za posledni dobu zase nastehovali spoustu cikanu do ulice pionyru vychytrali prazacci proti tomu by mela predevsim koalice bojovat.

8 Jenda 2 | 22. srpna 2015 v 21:18 | Reagovat

Panu Binterovi vadí, že by to měl mít u baráku. Což ho zasáhlo, protože mít to jinde, to ano, ale u sebe? Od lékaře a člověka, který se nechá fotit s křížkem na prsou, je to takové maloměšťácky umolousané.

9 Petr | 23. srpna 2015 v 2:19 | Reagovat

Jenda 2: Vždyť to není problém když si tak sociálně cítící: vem si 2-3 na byt a živ je! Dokaž že nejsi umoulousaný maloměšťák.)))) To asi ne, viď?)))Tak nebuď trapnej....

10 Pavel | 23. srpna 2015 v 9:12 | Reagovat

Je mi úplně jedno kde pan Binter bydlí, ale on aspoň něco dělá. Co děláte vy - PRO? Jenom melete hubou a cpete na vedoucí místa svoje kamarády. Kde jsou vaše předvolební sliby - změnit systém parkování, skončit tunelování Chomutovské bytové atd. Nic se nezměnilo! Kde je vaše akce s městskou policií. Tak slibně to vypadalo ale trestní oznámení vyšetřovatel odložil protože nebyl spáchán trestný čin. S tím se nechlubíte co? Takže jste opět jenom mleli hubou. A viděli jste včera zprávy na Primě? Bezdomovec napadl dítě flaškou od piva aby mu ukradl kolo. Bylo to náhodou zrovna u nemocnice. Tak gratuluju, udělejte jim tam noclehárnu ať je jich tam ještě víc

11 Radek | 23. srpna 2015 v 9:54 | Reagovat

Pavle napsal jsi to naprosto správně.

12 Jenda | 23. srpna 2015 v 10:26 | Reagovat

[10]: ja myslim, ze je predevsim dulezite shodnout se na zameru,ze by zadna ubytovna u nemocnice nemela byt!!! Uz takhle se tam mota dost pochybnych lidi. Pokud mesto opravdu potrebuje ty lidi ubytovat navrhuji objekt vedle k centra naproti odstavnemu parkovisti. Objekt patri mestu a na to aby tam prespali to bohate staci bez dalsich investic.

13 Jirka F. | 23. srpna 2015 v 13:24 | Reagovat

Asi všichni vidíme že to tady jde obecně od 10 k 5. Nebo jak se ten český film jmenoval "Po hlavě do prdele". Celé to provází kvičení, osočování, hádání, nejednota, nekoncepčnost, nízkost a tak bych mohl pokračovat. Samá slova, žádné činy, nikdo by nechtěl mít za nic zodpovednost atd.. Je to soubor jevů které mě utvrzují v tom že dřív nebo později zde dům prodáme a odstěhujeme se někam jinam kde si koupíme byt a dožijeme tam. Tady je strašně málo věcí které by mě naplňovali radostí že žiju tady a že to vzkvétá.
Včera jsem zavzpomínal s rodiči na dobu kdy se třeba občané scházeli dobrovolně na kačáku kde se ten rybník vybagroval a pak se betonovalo a vzniklo krásné koupaliště. Město nebo někdo pujčilo techniku, nevím kdo dal materiál a lidi makali dobrovolně zadarmo ve svém volnu aby to tady měli hezký. Vedle se udělalo hřiště s prolézačkami a houpačkami. Sám vzpomínám jak jsme tam jako děti chodili zadarmo plavat v létě.
Dnes si to nějakej koupil a oplotil a je hovno. A kdyby si to nekoupil tak je to zanedbaná louže plná morgošů kam by stejně nikdo nechodil.
A to si představte že by se dnes zdejší  lidi měli nějak sejít a zadarmo máknout na něčem pro všechny - něco co nám to město pozdvihne. Absolutně nereálná představa. Nejsem žádnej zastánce komunismu, ale přátelé tehdy to nebylo tak špatný.

14 Jenda 2 | 24. srpna 2015 v 9:49 | Reagovat

A co ta interpunkce (čárky ve souvětích)? Celý roky se o tom mluví a nikdo není schopen s tím nic udělat!!! Pořád se to píše špatně, nebo nepíše vůbec, a to bylo slibů před volbama... Už teď je ta interpunkce špatná, a co teprv, když se začnou psát diktáty!!! No, tak si je vemte domů, když jste tak chytrý, hehe, ale na to nedělat čárky mezi větama na diskuzích, na to jste machři. Pohár trpělivosti přetekl, udělejte s tím něco.

15 JirkaCV | 24. srpna 2015 v 10:59 | Reagovat

Snad se shodneme na tom, že noclehárna pro houmlese je užitečná, částečně odlehčí tlaku na naše sklepy a malinko sníží riziko šíření nemocí ze špatné hygieny.
Sporné je pouze umístění tohoto zařízení. Objekt u špitálu by se dal využít i jinak.

16 Libor | 24. srpna 2015 v 12:55 | Reagovat

No a co, že to bude u nemocnice? Co mají říkat lidé na Kamenné, Písečné, Zahradní a jinde. Nějaký ocas tam skoupil byty a nastěhoval tam slimáky.Neplatí do společenství za ně a SVJ krachují. Tímhle by se Primátor měl zabývat.

17 Katka | 24. srpna 2015 v 19:24 | Reagovat

Pane Binter, já být na Vašem místě a vědět, co jste tady 20 let s Řápkovou, Novákem, Houskou a dalšíma lumpama prováděl a přihlížel, tak radši mlčím.

18 Jirka F. | 24. srpna 2015 v 20:23 | Reagovat

[16]: To jako fakt muslimy ? Sem myslel že to ještě tady neni, že ještě pár měsíců/roků bude čas...

19 Vladimir | 24. srpna 2015 v 23:19 | Reagovat

Hlavne zastavte tu muslimskou pakaz ktera miri do evropy. Nedez boze,aby se jeden jediny imigrant dostal do chomutova. To co jsme tady budovali desitky let ted dame tyhle pakazi.  Mimochodem doufam ze se univerzita karlova pochlapi a da studium zdarma i detem kteri pochazi z chudych rodin nebo pro ne snad znamenaji vic muslimove a cernosi??? Obcas mam problemy jako zivnostnik zaplatit zdravotni a socialni pojisteni a tyhle ktreri nikdy nic nedelaji budou preferovanejsi???vzyvam politika ktery je vyzene odkud prisli.

20 Jirka F. | 25. srpna 2015 v 0:21 | Reagovat

[19]: No jako zni to hezky. Ale az prijdou volby staci gulasek nejaka pekna omacka a zvolime si hezky nejakou osvedcenou stranu co zachova dekórum a hezky naslibuje. Vždyť my si neumíme vládnout ! - to ukazuje kam se 20 let po revoluci dostáváme. My asi opravdu potřebujeme pouze pevnou ruku diktátora. A je jedno jestli to bude Adolf, nebo Stalin nebo KSČ. Pak snad jedině ..... to jsou smutné poznatky.
Třeba za protektorátu byla kriminalita dost nízká a nezaměstnanost se díky práci ve zbrojovkách rapidně snížila.... a žádný cikány a jinou chamraď tady taky moc netrpěli. No nemám pravdu :-)

21 JirkaCV | 25. srpna 2015 v 7:06 | Reagovat

Chtěl jsem sem hodit pár odkazů, ale systém to vzal jako spam. Takže jeden pohled na muslimy najdete na dfens-cz.com (O islámu nestranně 1 až 4). Je to detailní popis vývoje islámu od Mohameda až po dnešek.
Pohled z druhé strany je zde: http://berrezouga.blog.idnes.cz/t/80872/tahle-zeme-neni-pro-muslimy

22 JirkaCV | 25. srpna 2015 v 7:13 | Reagovat

[19]: UK nabídne studium těm běžencům, kteří zde získají azyl. Je snadné ověřit, že loni získalo z 1000 žadatelů azyl 82 lidí (už se opakuju, ale je to asi nutné). Myslíte, že to letos bude víc? ČR má poměrně přísná pravidla pro udělení azylu a rozhodně jej nerozdává. Nelegální běženec není totéž, co azylant.

23 Ales | 25. srpna 2015 v 12:09 | Reagovat

[22]: to sice ano,ale stejne je to divne. Je to katastrofalni situace a evropsti politici naprosto nic nedelaji a jen prihlizeji. O merkelove jsem si myslel,ze je rozumna politicka ale v posledni dobe se chova v otazce migrace jako totalni prase a nemci by ji meli co nejdrive sesadit jinak jim brzx udela z nemecka pakistan.

24 JirkaCV | 25. srpna 2015 v 17:05 | Reagovat

Nojo, šlape v tom ta soudružka jak slon v porcelánu. Nevím co na tom Německu uprchlíci vidí, stejně si neškrtnou. Asi si myslí, že když budou mít 10x víc, tak si taky 10x víc koupí. To bude zklamání ...

25 Mára | 25. srpna 2015 v 17:40 | Reagovat

[24]: a pak začnou nepokoje  a němci jim budou těžce solit...dobře jim tak, když mají trhlou kancléřku, která je víta s otevřenou náručí. Babiše nemám rád, ale pokud po svém dnešním prohlášení, že musíme začít poctivě chránit šengen a bude proto aktivně něco dělat budu ho klidně volit. Bože kam jsme se to až dostali kvůli těm pseudohumanistům, že budeme už volit jen politiky, kteří budou chránit zemi před islámem,ale bohužel to jinak nepůjde, protože jinak se nehneme z místa , protože každý z těch současným humáčů se bude starat jenom o jejich práva a aby jim náhodou nebylo někdo ubližováno a měli 5 denně teplý jídlo.

26 Ales | 25. srpna 2015 v 22:44 | Reagovat

Hezky debata dnes v udalostich a komentarich mezi samkovou a kocabem. Sam kocab priznal ze pokud migranty neprijmeme pratelsky a s usmevem a nepujdem jim na ruku udelaji nam ze zivota peklo na desitky let!!!! Uz opravdu nezbyva moc casu chce to naprosto neprodysne uzavrit hranice!!! Nemakam cely zivot jak debil na to aby jsem se tady na stary kolena mlatil s arabama ve vlastni zemi!!!!!!!!!!!!!

27 ales | 27. srpna 2015 v 20:16 | Reagovat

Oni najdou spoustu mrtvých běženců a místo toho,aby okamžitě zavřeli hranice, aby se nic podobného už nestalo tak ta německá husa ještě navrhuje kvóty. Nevím mě přijde že už se všichni zbláznili.

28 Simona | 28. srpna 2015 v 11:02 | Reagovat

[1]: Pane doktore, kopíruji otázky. Prosím Vás o odpověď. Jinak stejně tak jako vy budu muset oslovit Chomutovský deník, Blesk, TV Prima a TV Nova. Ještě jedna otázka. Kdo a jak po celou tu dobu co jste byl předseda sociální komise komunikoval s lidmi bez domova? [1]::Pane doktore, zajímá mě, jako občana pár věcí. V roce 1998 jste vstoupil do politiky, byl jste zastupitel. Od roku 2006 do 2015 jste byl opět zastupitel a od 2010 do 2015 radní. Od 2010 předseda sociální komise. Pokaždé jako koaliční zastupitel, nikdy jste nebyl v opozici. Jste lékař. Prosím o odpověď na mé otázky. Co jste udělal za tu dobu pro chomutovskou nemocnici? Co jste udělal pro město. Myslím Vy jako MUDr. Jiří Binter - zastupitel, radní, předseda sociální komise. Dále cituji "Bezdomovci už teď lezou do nemocnice, kradou tam kabely, stává se že přijde sestra v noci na pokoj a v pokoji spí jakési páchnoucí individuum - prostě se přišel vyspat, že." Otázka : Copak jste od roku 1998 udělal pro to, aby k tomu co píšete nedocházelo? Dále cituji : "Nikoho normálního by přece nemohlo napadnout umístit noclehárnu pro bezdomovce (proslýchá se, že dokonce pro uprchlíky...) hned za plot nemocnice." Otázka : Kdopak to z Vašich partnerů vymyslel, že se tento objekt bude převeden za účelem : Nemovitá věc bude sloužit jako noclehárna dle zákona o sociálních službách,.....? A pokud se něco proslýchá??? - (že dokonce pro uprchlíky) Tak určitě máte ve svém mobilu čísla na současné zastupitele i radní. Musíte jim zavolat!!! Oni Vám určitě rádi na otázky odpoví.

29 Jirka F. | 28. srpna 2015 v 21:54 | Reagovat

Pokud už noclehárnu nebo nějaké zařízení pro padlá netáhla tak někde za městem. Ta nemocnice zezadu neni nijak elitní místo, ale za městem by to bylo lepší. Spíš by mě zajímalo kolik nás ten provoz takovýho zařízení bude stát.
Já bych to viděl - nenáročná stavba Ytong, kamínka na uhlí a na dvoře hromada, základní WC a sprchy. Obsluha a úklid by měli zajišťovat ti uživatelé. Dohled 1-2 správci. Náklady minimální. Bude to tak nějak ?

30 milan a. | 3. září 2015 v 22:51 | Reagovat

[29]: jak rád bych řešil nějakou ubytovnu pro deset lidí a kde ji umístit. Daleko větší starosti mám z uprchlíků. Eu naprosto rezignovala a mi jen smutne sledujeme jak smerujeme do chaosu a záhuby.kdo vůbec mohl tohle povolit. Je mi opravdu z toho na nic , protože jich už se opravdu nezbavime. Smutný je ze uz brzy budem vzpomínat jak cikáni byli zlatí proti nim. A co mi opravdu nejvíc štve je když v televizi někdo z nich dělá chudáky a jak je potřebujeme, ze evropa stárne. Neskutečna lez. Maximálně jedno procento imigrantů se začlení a bude přínos pro ekonomiku. Zbytek vytvoří getha a začnou krást vraždit a čerpat pouze sociální výhody.

31 JirkaCV | 4. září 2015 v 7:02 | Reagovat

[30]: Na ty procenta jste přišel jak? Z nějakých ověřených zdrojů, nebo máte křišťálovou kouli? Většina lidí je ze Sýrie, většina z nich má středoškolské nebo vysokoškolské vzdělání (plebs si na cestu nevydělá). Pokud dostanou status uprchlíka, nemají to nafurt, ale budou se muset po skončení války vrátit. Sýrie není žádná bambusová republika, ekonomicky nemají příliš důvod riskovat cestu do Evropy, takže se jich většina ráda vrátí domů (až něco udělají s tím debilem Asadem).

32 milan a. | 4. září 2015 v 18:39 | Reagovat

Jiří vy jste snad spadnul z visne. Snad nevěříte ze se budou chtít vrátit. A s tim ze jsem jdou nějaký vzdělanci jste naprosto vedle to nám možná cpou do hlavy média, ale reality je naprosto jiná.je to naprostá verze,pokud by chtěli ochranu mohli by zůstat v turecku maďarsku atd. Ale všichni pouze volaji německo jelikož je zajímají akorát sociální systémy. Každý norální člověk chápe ze do evropy nepatří. Ale politici ne tak nám jich sem dají pár milionů ať máme co živit. Fuj zachvili budem emigrovat mi na novy zeland

33 Jirka F. | 6. září 2015 v 20:56 | Reagovat

[31]: Jasný, na všech fotkách vidím ty davy intelektuálů ze středních a vysokých škol. Zůstává po nich všude kde jsou neskutečný bordel, mraky hoven, řičí na všechny alláh akbar - prostě úplně normální lidi co jsou v pohodě. Přeji Vám nějaký tyhle vysokoškoláky ve vašem domě :-)
A Asada co označujete jako za debila tak to je oční lékař vystudovaný na nějaké prestižní univerzitě tuším že v Anglii. Asi není bez chyb ale dokavaď  byl ten "debil" řádným prezidentem tak si tam žili své životy a nikam se necpali. Když je USA rozesrali tak není divu, ty jejich barevné revoluce ustojí málokdo.
Navíc to nejsou jenom syřané ale chamraď z Afriky a jiných "vyspělých" zemí.
Jsem spíš zvědav až nás EU zmáčkne a bude nutit tohleto k nám. Myslím že se posereme v pozoru a bude. Zlatý maďaři a Orbán, to není takovej vyměklo jako Sobotka a Babiš. Ty se nesrali ani s cikánama a teď budují plot (kterej jim je teda stejně prt platnej) i přes odpor EU a sluníček. Lepší něco než nic. U nás jim budujeme tábory. A to je vše.

34 JirkaCV | 7. září 2015 v 11:13 | Reagovat

Že by na prestižních lékařských univerzitách měli předmět "Vedení státu"? To jsem si nevšiml. Spojený státy bych do toho netahal, do arabskýho jara se trošku zamíchalo OSN, jinak si v tom jedou sami. Trošku se tu všichni (včetně mě) bavíme z pozice "Houby o tom vím, ale mám jasno". To mě dost vadí na vládě, že neinformuje objektivně o skutečném stavu a nechá plácat různý Okamury a podobně.

35 ales | 7. září 2015 v 14:23 | Reagovat

[34]:vlada radsi nic nekomentuje, protoze uz ted vedi ze je to hodne spatne. Jsme poddiktatem bruselu a sobotka nema koule rict stop. V posledni dobe jsem nepotkal ani jednoho cloveka, ktery by byl pro migranti naopak kazdy to tvrde odsuzuje. Ja jen pevne verim ze po dalsim volbach bude v cele člověk, ktery bude plnit sliby a vyzene vsechny muslimy zpatky a oploti celou cr aby se nikdy nic podobneho neopakovalo, protoze pokakanky typu sobotka atd. Tam opravdu nepotrebujeme. Ps : Jiri me ani vznik te krize vubec nezajima a je mi jedno kdo tam ma pravdu...ja jen vim ze v cr nechci jedineho muslima.

36 Karel | 7. září 2015 v 17:02 | Reagovat

Ja bych si zase pral mit vudce jako je Viktor Orban. Panove to je chlap ktery ma koule. Jen vic takovych orbanu. Na rozdil od toho naseho bohouse, ktery ma akorat maslo na hlave.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama