"Zveřejněné příspěvky v komentářích nemusejí být shodné s mými názory".

Hokej

17. května 2016 v 18:25
Po týdnech spekulací a dohadů odtajnil HK Piráti své představy. Způsobem a stylem, ke kterému asi není potřeba dalších komentářů. A velice rafinovaně právě v době světového hokejového šampionátu, kdy adrenalin v krvi hokejových fanoušků je na maximální hladině a emoce vládnou celému hokejovému národu. Buď dá město 33 miliónů soukromé akciové společnosti a 5 tisíc fanoušku hokeje bude mít dál svou zábavu, mládež a hlavně trenéři a lidé okolo, své super nadstandardní podmínky. Nebo město nedá peníze a klub prodá licenci na extraligu, případně omezí akademii a co víc, zdraží rodičům příspěvky na jejich sportující potomky. Jak toto jednání nazvat? Doplňte si sami.
Pokud pomineme skutečnost, že financovat z veřejného rozpočtu soukromou firmu je podle mého názoru přinejmenším nemorální, stojí za zamyšlení i náklady na výchovu mladých hokejistů, které klub vyčíslil a požaduje. V materiálech, které klub dodal, vyčíslil náklady na provoz akademie na 35 miliónů a požaduje 17 miliónů dotace o města, přičemž počet hráčů akademie je 57. Prostým vyčíslením vychází, že na výchovu jednoho hráče akademie je ročně potřeba 614 035,- Kč, a město by se mělo na jednom hráči podílet částkou 298 245,-Kč. Druhá dotace se týká zbývající mládeže, to je hráčů od přípravky do 8. třídy. Zde náklady vyčíslil klub na 7 500 000,- Kč a od města chce dotaci 5 000 000,- Kč pro celkem 415 hráčů. Opět se dostáváme k číslům a to, že jeden hráč potřebuje na svůj koníček 18 072,- Kč ročně a město mu má přispívat částkou 12 048,- Kč. Čísla nepochybně zajímavá a určitě stojí za porovnání s jinými. Tak například s náklady na děti v mateřských školkách a náklady na základní vzdělávání všech dětí v našem městě. Dětí navštěvující mateřské školy v našem městě je 1461. Celkové náklady jsou 61 miliónů, přičemž město se na tomto objemu peněz podílí částkou cca 15 miliónů. Čili náklady na jedno místo po dítě v mateřské školce jsou 52 019,- Kč a z této částky hradí město 10 266,- Kč.
Základní školy v Chomutově navštěvuje momentálně 4722 dětí. Na jejich vzdělávání (škola základ života) je určeno 265 miliónů korun a z této částky tvoří 53 miliónů příspěvek města. Takže vzdělávání jednoho dítěte vychází na 56 120,- Kč a město se na tomto podílí částkou 11 244,- Kč. A nyní položme na pomyslnou misku vah tato čísla. Je adekvátní, aby město přispívalo na jednoho žáka základní školy, ve kterém se mu dostává vzdělávání pro celý jeho budoucí život částkou cca 11 tisíc a na druhou stranu částkou 298 tisíc na jednoho hokejového juniora? Připadá vám to normální? Mě ne.
Nebo další porovnání. Celkem požaduje klub 22 miliónů na mládežnický hokej. Dobrá, je to pro mládež, což je bohulibá činnost, ale je to částka pro 472 dětí a mládežníků. Za tuto částku by se daly pořídit například dva nové trolejbusy, které dopravní podnik potřebuje jako sůl. Dopravní podnik přepraví denně cca 13 000 cestujících. Takže 22M pro 472 mladých hráčů (resp. 33M pro 472 hráčů a 5000 fanoušků) nebo tyto peníze pro 4 745 000 cestujících (13000*365) A dalších a další srovnání by se dalo najít více. 22 milionů korun představuje cca 275 nových parkovacích míst.
Od hokejového klubu zazněly pouze požadavky, ale nikde nebyly uvedeny např. možné úspory, které klub chystá a připravuje. Spirála nesmyslně velkých odměn nejen pro špičkové hráče se nemůže roztáčet donekonečna. A pokud chce klub pro své hráče nadstandardní podmínky, nemůže je požadovat z veřejného rozpočtu.
Všechna čísla, která jsem v tomto příspěvku použil, jsou z materiálů, které jsem si vyžádal a dále z veřejně dostupných materiálů.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Radek | 17. května 2016 v 22:21 | Reagovat

Pane Hartmanne,

jsem dlouholetý fanoušek a budu i nadále, i kdyby se tu měl hrát přebor, protože jednou fandíš, navždy fandíš. I tak musím s Vámi souhlasit, protože i mě se zdá požadovaná výše neadekvátní a přehnaná a za těchto podmínek (aniž by to bylo např. vč. vlastnictví části akcií klubu jako je to v Litvínově) i nepřijatelná. Ale co se týče Vašeho finančního srovnávání, to se na mě nezlobte, ale porovnáváte hrušky nikoliv s jablky ale s ananasy. Celé je to ve stylu "Proč dávat drahý implantát, když stačí levnější amputace. Ale je to váš názor samozřejmě.

Mě spíše chybí i ona známá část B tj. co to bude pro město znamenat, když hokej skončí a zimák se zavře. Nebude se platit pokuta či vracet penále kvůli nesplnění podmínek dotace?

Nebo máte v plánu nějak pokračovat? Vždyť náklady na led (a právě proto Vám také pak vychází tak velké náklady) jsou obrovské, minimálně jednu plochu bude muset město udržovat na veřejné bruslení nebo občané přijdou i o toto? Jaký je plán využívat areál zimního stadionu?

Ptám se proto, aby to nedopadlo jako se slavným zrušením hazardu v našem městě, které se teď ukazuje jako krátkozraké, protože pro město to znamenalo ztrátu více jak 30 mil., které by se teď sakra hodily, viďte?

2 Petr | 17. května 2016 v 23:07 | Reagovat

[1]: Doopravdy si myslíte že tihle pro populisté říznutí pořádnou dávkou demagogie mají nějaké plány tedy až na dotace kamarádům?

3 Jirka F. | 18. května 2016 v 11:24 | Reagovat

No mě tam taky chybí to B. Když klub odejde jaká bude budoucnost ? Kolik bude stát provoz haly s ledem, stejně tak co ta dotace ? (aby se nemuselo vracet).
Peníze na mládež budiž, ale ta akademie je přeci jen trochu diskutabilní.
Asi by měli být vypracovány 2 varianty co co přinese (v krajním případě). Protože pro mě je neakceptovatelné zvyšování daně z nemovitostí aby se zalátala díra kvůli nějakému špatnému rozhodnutí.

4 Jirka F. | 18. května 2016 v 11:27 | Reagovat

[2]: Dneska se populismem ohání každej komu se nelíbí jednání protistrany. No a, v čem je problém....nedostali je do vedení právě ty lidi ?

5 Jirka F. | 18. května 2016 v 11:31 | Reagovat

To já se spíš děsím co ten kamenčák, to je díra na peníze jak hrom a bůhví jestli se to někdy aspoň za 20-30 let vůbec vrátí ! Jestli se to dá VŮBEC finančně ukočírovat ? To se snad ani nedá pořádně vyčistit, to budou stamiliony....a za pár let znova ?
Abychom tu "perlu" pro pár turistů pak neplatili všici.

6 Harry | 18. května 2016 v 13:16 | Reagovat

[5]:Ke KJ. Kamenčák, stejně jako většina "koupacích" zařízení v naší republice je ztrátová záležitost. Problém je v tom, že zatím co v pětiletém období, kdy byl ve správě TSMCH byla ztráta cca 13M (cca 2,6M ročně) a koupaliště bylo v relativním pořádku, tak za pět let co je v pronájmu, tak ztráta narostla na 20M a jezero je v havarijním stavu. Dát ho do pořádku určitě bude stát dost peněz, ale pokud se to povede, tak se určitě vrátí i turisté, kterých se určitě nejezdilo pár....a hlavně, chomutováci budou mít zase své koupaliště.

7 Harry | 18. května 2016 v 13:23 | Reagovat

[1]:Díky za názor, nicméně se nedomnívám, že míchám hrušky s ananasy. Mě připadá neadekvátní rozdíl částek na zábavu (a sport je zábava) a vzdělání (nutnost). Co se týká bodu B) - vždy budeme podporovat mládež a její sportovní aktivity. Nájemné, které platí Piráti za stadion je cca 5,6 M, čili na činnost mládežníků z dotace od města zbývá 1,9M. Pokud se nemýlím, tak rodiče přispívají částkou 6T/rok atd. Takže si myslím, že stadion své využití bude mít i nadále.

8 Harry | 18. května 2016 v 13:26 | Reagovat

[2]:Tomane, etabluj se na Facebooku, tak ti ty urážky jdou. Tady nejsi vítán.

9 Radek | 18. května 2016 v 16:57 | Reagovat

[7]: Nemyslím si, že není vhodné a přesné dělat srovnání s dětmi ve školce a s dětmi na sportu. Vůbec obecně si myslím, že brát si takto děti "za rukojmí" je nesmysl. Ale budiž.

Přiznám se, že to poněkud nechápu resp. nepovažuji Vaši odpověď za dostatečnou. Kdo ten areál bude využívat, když veškerý hokejový personál se zázemím tu skončí? Zmiňuje se o tom výše mmch. i Jirka F. Kdo se té hokejové mládeži resp. dětem ze ZŠ bude věnovat, kdo je bude učit, hokejově se o ně starat? Mě z toho prostě vychází, že nějaká organizace tam prostě bude muset fungovat, jinak to nebude možné. Kde tu organizaci město vezme, vyhlásí výběrko? Nebo si město založí svůj hokejový klub (no, to je asi utopie). Jde prostě o to, že se současným klubem skončí kromě licence i to vše ostatní, co stojí v pozadí tj. trenéři, maséři, lidi přes výstroj, internáty atd. A co bude tedy s těmi dětmi do osmé třídy, kteří nespadají pod licenci současných majitelů? Zkrátka těch nezodpovězených otázek je nekonečně a očekával bych, že pokud jste si nechali dělat audity na jezero a další věci, než jste se rozhodli je změnit či zrušit, tak si ji uděláte i na hokej a sport obecně. Co takhle přijít s projektem ucelené sportovní akademie sdružující všechny hlavní (masové) sporty fungující pod městem jako akcionářem a třeba i místních firem, protože jsem přesvědčen o tom, že by se tu pár srdcařů z regionu našlo? Když je zájem vytvářet Re:kult, proč ne její obdobu pro sport?

Svým způsobem mě fascinuje, že v sousedním Litvínově to prostě funguje, hokej je tam protěžován na úkor ostatním desítky let a lidem to nevadí. Naopak, jsou na něj hrdí a pokud by na něj někdo "sáhl", hnali by ho vidlemi a sudlicemi jako Krále Kazisvěta. U nás lidé (tím nemyslím apriory Vás ale lid obecně) ten hokej naopak špiní kde mohou, což je minimálně smutné.

Do čísel a pozadí nevidím, ale přesto bych rád závěrem apeloval na Vás i ostatní zastupitele napříč stranami., udělejte vše možné pro zachování extraligy a hokeje vůbec. Stejný apel samozřejmě chci směřovat i na klub, protože na dohodu musí být vždy minimálně dva.

10 Harry | 18. května 2016 v 21:35 | Reagovat

[9]:Dobrý večer, diskuze je o výměně názorů a nikoliv o vnucování své pravdy druhému a tak by to mělo být. Co se týká "braní dětí jako rukojmí", tak vězte, že na to jsou odborníky jiní. Zkuste se zeptat na tzv. výchovné rodičů mladých hokejistů..... Co se týká vaší vize o apokalypse chomutovského hokeje, tak skutečně myslím, že by to  nemuselo tak dopadnout. Ano, možná odejdou někteří lidé, ale chci věřit tomu, že další, především ti, který jde právě o mládež, tak ti zůstanou. Asi se nebude hrát mládežnická extraliga, možná nebudeme mít juniorské mistry ligy, ale třeba pak nebudou muset jezdit mladí chomutovští hráči, jejich rodiče platí 6T ročně příspěvky, jezdit trénovat do Kadaně, protože v Chomutově pro ně není místo a možná je začne hokej víc bavit pro hru samotnou....

11 Harry | 18. května 2016 v 21:37 | Reagovat

...na tzv. "výchovné", rodičů..

12 Jirka F. | 18. května 2016 v 23:29 | Reagovat

Nevím jak jsou varianty spočítané, dozvěděl jsem se že když budou Piráti odcházet tak si vezmou i rolbu a nějaké vybavení stadionu protože tenkrát stadion  převzali bez vybavení...a dále že by pak Sev. doly co platí nějaké miliony za to že to je SD aréna a hrají se tam zápasy nemuseli chtít pokračovat v takovém sponzoringu když tam nebude taková reklama.... .
Tak mi jde spíš o to jak to má město spočítané (pokud vůbec tedy). Pokud by změna měla být nějak komplikovaná a narychlo tak se to mohlo letos ještě zaplatit a připravit nějakou koncepci na další rok.
Ve výsledku pokud je město hospodář tak by nemělo docházet k nějakým dluhům a rozpočet by se měl udržet vyrovnaný bez zvyšování daní obyvatelům - udělat změny a pak bejt v mínusu umí každý úředník v ČR - to vidíme dnes a denně.
Zatím vidím výsledky nového vedení trochu neurčitě a s velkým otazníkem jak se to v následujících měsících/rocích vyvine. Tak bych si upřímně přál aby to nebyl debakl, protože pak to zaplatí každý z nás.

13 olina | E-mail | 19. května 2016 v 0:04 | Reagovat

Je to hnusné vydírání ze strany hokeje. Ostatní sporty a kroužky dětí rodiče platí ze svého. Jen z hokeje se musí každý pos... a je dotovaný. Přijde mi to sprosté vůči jiným sportům a kroužkům. Jsou rodiče,co si nemohou dovolit žádný kroužek. Už bylo dotování do hokeje dost.Nový zimák ani Aqupark lidé nechtěli a udělali si to stejně po svém. Teď to odnese nové vedení??? To není fér. Jen proto,že je někdo jiný u moci,tak to staré vedení pěkně osladí a ještě se mu vysmějí,aby ho lodé příště nevolili a vrátili si staré časy? Lidé prokoukněte tu hru konečně. Obejdeme se bez hokoje a konečně se dostane i na jiné sporty.Není tu jen místo pro hokej. Dinda,Mikšovic a spol-jděte do háje.

14 Petr Točín | E-mail | 19. května 2016 v 1:01 | Reagovat

Rukojmí jménem fanoušci a rodiče dětí, kteří hrají v mládežnických kategoriích, mě děsí. Vnímám i z reakcí skalních věrných, že to majitel Pirátů (jak přiléhavý název)trochu přehnal. Že by problémy ve firmě? Čerstvé redukce ve správní radě Noenu napoví....

15 Lukas B. | E-mail | 19. května 2016 v 7:31 | Reagovat

Dobry den. Chcete srovnávat náklady na deti, které hraji hokej a na ty co hraji např. Šachy v kroužku? Děláte zvhokeje demona, co zahubil jine sporty, ale tomu tak není. Například florbal a s nim šikovný pan Bocian udělali ohromný kus i pres protezovany hokej Každý mel poslední cca 3 roky moznost dat dítě bezplatne na hokej. Mlada pani můj syn hraje hokej a i presto ,,ze je tento sport dotovan a preplacen,, me stojí sezóna (brankar) cca 40-50 tisíc ze svého. Např. Kvůli tomu nepojedeme na dovolenou, ale syna to baví a je to naše rozhodnutí. Velice Vám dekuji ze ,,Vy a osotani,, dotojete sport meho syna. [13]:

16 Lukas B. | E-mail | 19. května 2016 v 7:58 | Reagovat

S tim Litvinovem mate naprostou a svatou pravdu. Bohuzel hokej se v CV bere jako strasidlo na deti a nejvetsi zlo Chomutova...[9]:

17 olina | E-mail | 19. května 2016 v 8:37 | Reagovat

[15]:Tak to jste na tom dobře . Mám dceru,která ráda a dobře tancuje a já jako samoživitelka na to nemám,abych jí to zaplatila.A to je nás více. Tancování se v Chomutově vůbec nesponzoruje a to to jsou mistři Evropy. Stále slyšíme jen hokej,hokej. Jinde to trenéři dělají zdarma a s láskou... Jen hokej je dobře placený. Souhlasím-již více nepřispívat a nebo všem.

18 Lukas B. | E-mail | 19. května 2016 v 9:18 | Reagovat

Jak jsem na tom - jestli dobre ci nikoliv nechte na me. Mnohontake musíme obětovat ale syna to baví a rad se uskromnim. Vas finanční a rodinný stav mi také nepřísluší komentovat, ale Vas názor , když nemůže ma dcera (což je mi líto) tak to raději nikdo (nebo minimálně 400 deti co hraji hokej). To je velmi sobecké a zle ale co je to Vas názor. Jinak sam jsem trénoval fotbalisty úplně zdarma...

19 Olina | E-mail | 19. května 2016 v 9:32 | Reagovat

[18]:Nemá cenu diskutovat. Je mi vás líto,jak jste sobecký-vy a jen hokej. Já myslím na všechny sporty a děti a vy jen na 400 hokejistů. Všichni mají mít stejné podmínky.

20 Salám | 19. května 2016 v 9:41 | Reagovat

Požadavky od majitelů Pirátů jsou podle méno názoru silně přemrštěné a neadekvátní. Páni podnikatelé šli do rizika, které si za bývalého mafiánského vedení města prostě nepřipouštěli a když se po volbách nedostali k lizu nastrčení z Nového Severu, začíná problém. Podnikat s tím, že peníze na své aktivity vycucám ze státních organizací v podobě dotací (podobně jako Kamenčák s nastrčeným podnikatelem Fojtíkem) je celkem snadné. Vím, že Chomutov žije hokejem, ale fakt je také to, že ostaní menšinové sporty mají často katastrofální zázemí a i přes úspěchy dokonce na mezinárodní úrovni bojují o každou korunu, neboť díky takovému hokeji na ně prostě z rozpočtu nezbývá. Já si chci také zajít pravidelně zaplavat na Kamenčák a využívat takový standart, jako je funkční molo, kabinky, převlékárny, sprchy, občerstvení. Ale je mi to upřeno, protože se musí naprat desítky milionů do hokeje. Jsem pro podporu hokeje a to především mládežnického, ale za transparetních podmínek a rovnoceně k ostatním sportovním klubům a vůbec vůči všem občanům. Mě třeba silně chybí kultura, která zde ve městě prakticky zemřela.

21 MArtin VAlina | 19. května 2016 v 11:43 | Reagovat

[10]:Harry nevěř -  "ale chci věřit tomu, že další, především ti, který jde právě o mládež, tak ti zůstanou. Asi se nebude hrát mládežnická extraliga, možná nebudeme mít juniorské mistry ligy, ale třeba pak nebudou muset jezdit mladí chomutovští hráči, jejich rodiče platí 6T ročně příspěvky, jezdit trénovat do Kadaně, protože v Chomutově pro ně není místo a možná je začne hokej víc bavit pro hru samotnou...."

22 Olina | E-mail | 19. května 2016 v 16:12 | Reagovat

Pokud si vybavuji,tak za minulého vedení město žádal basket dotaci okolo miliónu a nedostal,tím pádem skončil a hokej tenkrát dostal koncem roku miliónů deset. Je to fér? A teď chtějí rovnou 33milinů. Díky hokeji tady skončí ostatní sporty,ale hokej bude.

23 Radek | 20. května 2016 v 16:27 | Reagovat

[10]:

Díky za odpověď. Bohužel jsem se z ní nedozvěděl nic konkrétního, z čehož usuzuji, že v koalici žádný plán B zřejmě neexistuje.

V následujících příspěvcích jsem pochopil, že diskuze se začala ubírat jiným směrem než jsem chtěl, a proto již k tomuto tématu přispívat nebudu. Snad jen jednu věc. Mrzí mě slova paní Oliny, ačkoliv ji do velké míry chápu, rozhodně se nikdy neztotožním s názorem typu "Chcípla mi koza, a chci, aby tedy chcípla i sousedovi".

24 Mira | 20. května 2016 v 21:48 | Reagovat

[17]: Tak to je samozřejmě smutný a mělo by se to změnit. Já jsem fanoušek hokeje a mrzelo by mě pokud by skončil. Na druhou stranu ta částka je opravdu hodně vysoká.Sám nevím jak bych si poradil kdybych to měl rozhodnout. Na jednu stranu bych to rád dal,ale nerad bych aby nebylo na ostatní sporty a věci. Sel bych střední cestou odpustit nájem a náklady plus deset milionů dotace. To je celkem sedmnáct. Pokud na to klub nepřistoupí a ext. Odstěhuje mít tam podmínku že dotace nebude žádná maximálně pro děti s chomutovkou adresou, protože co si budeme povídat v dorostu a juniorech moc chomutovaku  není a vychovávat hráče za peníze města pro jiné týmy to opravdu ne a ještě je prodávat za tabulku k někomu do kapsy.

25 Mira | 20. května 2016 v 21:51 | Reagovat

Takže pokud město peníze nedá v plné výši a ext. se odstěhuje ať postupuje nekompromisně a peníze dává na hlavu pro chomutovský.

26 honzacv1 | 21. května 2016 v 9:35 | Reagovat

[24]: Mám stejný názor. Peněz není moc, dluhů za bývalé vedení města zůstalo "něúrekom" a natažených rukou je také dost. Já bych třeba potřeboval spoustu milionů na výměnu zrezavělých stožárů osvětlení, které často padají a naštěstí ještě nikoho nezranily. Ale co člověk, to jiný názor. Každý si ale může dovolit jen to, na co má.

27 Slávek Ponca | 21. května 2016 v 10:19 | Reagovat

Já měl zato, že sponzoring hokeje v extralize ze strany soukr. firem je velká reklama, ale jak čtu, tak jedinej sponzor jsou pořád jmenovány jen SD. Přežili v extralize, neskončili úplně nejhůř a podnikatelé nejeví zájem o reklamu?

28 jano63 | 21. května 2016 v 19:59 | Reagovat

A není těch 33 mil málo vždyť to není ani půlka kontraktu Růžičky

29 karas | E-mail | 23. května 2016 v 15:24 | Reagovat

[15]:To, že vás to stojí 40 - 50 tisíc neznamená, že to ještě nikdo další nedotuje, proč by se tu o tom jinak debatovalo?

30 Maja | 27. května 2016 v 19:59 | Reagovat

Pane Harry nezdá se vám že jste po volbách nějak usnul na vavřínech...vůbec o vás nejde slyšet?

31 basketak | 27. května 2016 v 21:34 | Reagovat

Nejde slyšet? Was list das za větu?

32 Libor | 28. května 2016 v 10:44 | Reagovat

31 - aby jsi se kvůli není a nejde nepoprděl. Ty jsi asi nikdy nespletl.

33 HOnza | E-mail | 9. června 2016 v 6:26 | Reagovat

takže se místo podpory sportu podpoří ztrátový kamenčák, který není perlou, ale osinou v zadku. jsem rodilý chomutovák, za posledních deset let jsem tam z donucení byl dvakrát a vždy jsem tam pak dalších 5let nešel. kamenčák dávno není kamencovým jezerem, ale stokou do které se štítím vlézt. je to ostuda města a o podnájmu na x let nemluvě. zrovna tak je ostuda vzít kamenčák zpět pod svá křídla. a hrušky s ananasem fakt nesrovnávejte,,, jak jste psal zábava a nutnost... to je něco jiného. nutnost - výplata sociálních dávek nemakačenkům a výplata důchodů lidem co celý život to je správné srovnání, obojí je nutnost. ale zatímco důchody jsou ok, dávky těm co nehtějí makat je zbytečnost. když chcete dotovat kamenčák a ne málo, kam chodí kolik chomutováků? 5000 denně jich nebude, že? tak proč nepomoci klubu kam těch 5000 lidí chodí. a vůbec nebudu řešit že hokej je 26*do roka +PO. ono to koupání do roka taky není o moc častěji, že? jinými slovy na hokej ročně cca 150tis. chomutovanů a na kamenčák kolik za sezonu... chomutovanů, jirkovanů. a nepočítejte do toho holandany a další cizince co tam jezdí ve výrazně menším počtu než před 15-ti lety.... myslím že v tomhle srovnání naopak hokej vyhraje.

34 Jirka F. | 9. června 2016 v 22:43 | Reagovat

Z mého pohledu je Kamenčák průser. Díra na peníze které se nikdy nevrátí. 300 míčů FOjtíkovi, dalších nevím kolik míčů na opravu a rekonstrukce. Bůhví jestli ne další míče provoz (dotace) - jestli se je to schopno samo uživit. No a nakonec polibek smrti pro nás všechny - pokud to budeme chtít vyčistit tak aby to byla ta "perla" Chomutova tak mnoho set míčů za vypuštění vybagrování na dřeň, odvezení bahna pryč a objednání a dovezení nového kamence a pak napouštění.
Co mi říkali rodiče tak toto proběhlo jen jednou za komančů a dělali to tenkrát vojáci. Při představě kolik taková sranda bude stát dnes se mi podlamují kolena.
Tak když už to radní tak moc chtějí za těch našich 300 míčů tak snad to nechají jako takovej koupací rybník, aby se neřeklo že nic neni.
Nakonec by tam by mohli chodit třeba cikáni na ty poukazy co mají od sociálky na kulturu, místo toho aby si ty špinavý prdele myli v aquáči mezi náma pracujícíma.

35 Salám | 10. června 2016 v 10:52 | Reagovat

[34]:Zveřejnit takovou snůšku nesmyslů chce asi opravdu velkou odvahu.

36 Jirka F. | 12. června 2016 v 13:28 | Reagovat

[35]: Jojo, tak alah akbar a šup na kobereček, muezin už kňourá k modlitbě :-)

37 JirkaCV | 13. června 2016 v 18:50 | Reagovat

[36]: Je to snůška nesmyslů. Proč do toho taháte muslimy? Možná horší tolerance na etanol, řekl bych.

38 Marek | 14. června 2016 v 14:15 | Reagovat

[37]: už jdete taky někam se zastavením se muslimů.

39 JirkaCV | 17. června 2016 v 17:09 | Reagovat

Klidně bych šel, jenom nevím, co je to zastavení se muslimů.
Motat muslimy do debaty o kamenčáku, to je už na nějakou diagnózu.

40 Marek | 17. června 2016 v 23:51 | Reagovat

[39]: no jo t9 pane bezchybný. Serte na muslimaky ještě nikomu nic dobrého nepřinesli.

41 Jirka F. | 18. června 2016 v 13:04 | Reagovat

Ano muslimáci nemaj s kamenčákem nic. To byla jen taková narážka na p. Saláma co je /co sem postřeh/ tak obhajoval v předchozích debatách ...
No jinak k mým obavám tak jsem zaslechl že chce vedení města zvýšit daň z nemovitosti na max. strop co jde (už tak máme jednu z nejvyšších v ČR-holt elitní lokalita) a k tomu se prý ještě chystá zdražení odpadů.
Tyhle věci by mě pekelně nasrali. Hospodařit tak že beru druhým a pak za to ukazuju jak umim věci zařizovat, to umí kdejakej blb. Známkou dobrého hospodáře je že se nezadlužuje a hospodaří s tím co má.
Tak bych rád aby naše zastupitelstvo bylo dobrým hospodářem, a nemuselo nás to stát další prachy.
Jako by už nestačilo v jaký díře jsme a co tady máme.

42 Libor | 18. června 2016 v 16:40 | Reagovat

41 - Jirko,ale oni ty dluhy zdědili po Novákovi a Řápkové. Ale mohli by trochu uvažovat a na ty staré lázně se vykakat, nechat je zbourat a udělat tam park a nebo ty pozemky prodat a nebo to prodat, jak to stojí a leží.

43 honzacv1 | 18. června 2016 v 21:17 | Reagovat

[42]: Někde jsem zaslechl, že lázně chtěl Drbohlav za 1.- Kč s tím, že je opět zprovozní a použije k tomu tepelná čerpadla. Nevím, co je na tom pravdy, ale pokud by se mu to podařilo, tak má AquaSvět po žížalkách. A to by byl asi velký problém.

44 Libor | 27. června 2016 v 22:45 | Reagovat

43 - Tepelná čerpadly by nikdy nebyla schopná zahřát tak velký bazén a to ani na 30°C. Říkám to znovu. Zbourat.

45 JirkaCV | 29. června 2016 v 18:44 | Reagovat

[44]: Vy byste vlezl do vody 30°C? To jste trošku přehnal.  Výkonná TČ si dovedu představit, u nás ohřívají TUV pro 40 bytů a vejdou se do 'kočárkárny'. Znám aplikace o výkonu řádově v MWt. Ale tím neargumentuju zbourat vs nezbourat.

46 Jirka F. | 29. června 2016 v 22:24 | Reagovat

Lázně jsou ztraceny. Když se na jejich revitalizaci mohla vzít dotace tak se lhalo, protože Řápková a spol. chtěli pomník (nebo třeba nějaké bokem) takže připadala do úvahy jen varianta nového zařízení.
Neprotestovalo nás tenkrát dostatek takže si primátorka protlačila ten svůj celý IPRM. Jaká je kvalita a obsah projektu vidíme dnes sami.
Ani by mě snad nemrzelo že už se to vše postavilo - je pravda že je to nové, ale serou mě dílčí nedostatky které se budou hůře napravovat a celé to sráží ke dnu.
Lázně se tak nechaly záměrně zchátrat bez investic do současné podoby.
Provoz drtivé většiny těchto zařízení (bazény) je závislý na dotacích. A to že by město platilo 2 bazény je nereálné. Navíc uvést lázně do provozu by byly další miliony.
Z toho vyplývá jasně že v nynější situaci připadá v rozumnou úvahu jen prodej a event. jejich zbourání.
Chápu že se s tím leckdo nebude moci smířit, ale pokud dáme emoce stranou tak nám nic jiného nevyjde.
Na druhou stranu to vnímám že to je asi tak v pořádku. Máme to co si zasluhujeme, ve vedení všechna ta léta nebyli číňani ani marťani, byli  tam naši lidi co jsme si volili.

47 Radek | 30. června 2016 v 7:24 | Reagovat

[45]:to by možná zvládli,ale stalo by to neskutečný prachy

48 Pavel | 30. června 2016 v 21:56 | Reagovat

Pane Hartmane chtěl bych se zeptat co ta vaše počítačová komise udělala zajímavého od svého vzniku. Děkuji

49 Harry | 1. července 2016 v 8:25 | Reagovat

[48]:Komise není moje, ale RM a vykonává činnost pro kterou byla ustanovena.

50 olina | E-mail | 16. července 2016 v 11:58 | Reagovat

Dnes jsem četla,jak má město v záloze peníze na zaplacení celého dluhu. Tuto zálohu mělo i minulé vedení. Ptám se: Proč se zvyšovala daň z nemovitosti? Bude se tedy daň konečně snižovat?
Jinak musím pochválit za  jednotný příspěvek pro všechny děti na kroužky.Určitě to rodiče využijí,alespoň na kroužky po školách.

51 Harry | 18. července 2016 v 11:36 | Reagovat

[50]: Dobrý den,
Ano, teoreticky by bylo možno splatit úvěr, který si vzalo vedení města pro výstavbu areálu na Vinohradech. Ale v tom případě by se vyčerpaly všechny finance a nebylo by možné provádět žádné akce, investice a podobně. Navíc město získalo velice výhodnou nabídku na splácení úvěru, píše o tom ekonom města v CHD (jestli se nemýlím). Daň z nemovitosti zvedlo minulé vedení města a věřím, že během našeho volebního období dojde k její úpravě směrem dolů hned, jak to situace dovolí.

52 Libor | 6. srpna 2016 v 22:02 | Reagovat

46 - přesně - schválně nechávali staré lázně bez podpory, aby si mohli nahrábnout na nové výstavbě a teď už opravdu nezbývá, než staré zbourat a pozemek prodat nějaké firmě Novakcom ap.

53 Olina | 12. září 2016 v 12:21 | Reagovat

Ptám se,co parkování. V Praze 6 se platí 1200 na rok,ale na celou modrou zónu a senioři mají slevu. Tady jsme stále dražší a to máme to jen na pár ulic. Co ty sliby na změny. Kdy se to zlevní spolu s daní z nemovitosti,která je dražší než v Praze?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama